Повага
Статтi

У Раді щороку проводитимуть гендерний аудит

У Верховній Раді України планують запровадити проведення гендерного аудиту. На початку кожного року перевірятимуть, чи жінки й чоловіки в парламенті мають однакові права, а також підвищуватимуть рівень обізнаності працівників з питань інтеграції гендерних принципів у роботу Апарату ВРУ.

Про це повідомив керівник апарату парламенту Вʼячеслав Штучний, йдеться на сайті законодавчого органу.

Також на гендерну чутливість будуть перевірятися організаційно-розпорядчі документи.

«Ми приділяємо значну увагу питанням гендерної політики в парламенті. Станом на сьогодні проєкт «Гендерне бюджетування в Україні» є найбільшим у світі із впровадження гендерно орієнтованого бюджетування. Важливо, що Верховна Рада України долучилася до цієї роботи та розпочала співпрацю з експертами для запровадження зазначеного підходу в роботі Апарату парламенту», -—зауважив Вячеслав Штучний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чого ви кричите, ви ж жінка» та «дєвчьонкі-хохотушки»: колишні та нинішні нардепки про сексизм у стінах парламенту

Керівник Апарату повідомив, що нещодавно також було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Апаратом Верховної Ради України та Структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Документ визначає проведення гендерного аудиту доступності будівель парламенту та просування гендерної рівності відповідно до міжнародного досвіду.

Довідка: Проєкт «Гендерне бюджетування в Україні» розпочав свою роботу в Україні з 2013 року та працюватиме до 2021 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сексизм уже довгий час є невід’ємною складовою української політики — ексзаступниця міністра (онлайн-обговорення)

Нагадаємо, раніше Повага писала про те, як політикиням реагувати на цькування в соцмережах. Зокрема, із таким вони часто стикаються під час кандидування на місцеві вибори. Тоді у мережі  політикині-початківиці можуть стикатися і з сексизмом і навіть із погрозами зґвалтуванням.

Схожі записи

МОЗ засуджує прояви сексизму: реакція на скандал у Львівському медуніверситеті

Золота п’ятірка: найкращі фільми українських режисерок

Дмитро Десятерик

Не підкаблучник і не герой: як набирає обертів відповідальне татівство

Ірина Небесна