Повага
Статтi

У Китаї заборонять аборти без медичних показань

Влада Китаю заборонила робити аборти без відповідних медичних показань. Що це показання, уряд не уточнює.

Про це пише The Guardian.

Уряд переконує, що такі заходи спрямовані на поліпшення репродуктивного здоров’я жінок та підвищення народжуваності. Хоча правозахисники та правозахисниці переконують, що це ще один спосіб держави контролювати жіноче тіло. Адже раніше у Китаї діяла «політика однієї дитини», яку ввели для того, аби врегулювати стрімке зростання населення.

«Цей уряд упродовж останніх 40 років намагається обмежити репродуктивні права жінок. Спочатку змушуючи жінок насильно переривати вагітність, а тепер навпаки — обмежуючи аборти. Я не знаю, що ховається за словосполученням «медичні показання», але всі, хто знає уряд Китаю, знають, що це рішення однозначно погане», — пояснює Яцю Ван, дослідниця з Китаю для Human Rights Watch.

Вона каже, що жінок розглядають як інструмент у державній демографічній політиці. Логіка влади Китаю приблизно така: старішає населення — треба більше дітей — заборонимо аборти. Яцю Ван нагадує: такий крок ставить під загрозу життя жінок.

«У всьому світі багато жінок гине через відсутність безпечного доступу до абортів», — наголошує дослідниця,

Але також влада Китаю обіцяє працювати над скороченням кількості випадків небажаної вагітності. Зокрема, запевняють, що більше уваги приділять статевому вихованню, а також послугам із сімейного планування тим сім’ям, у яких вже були випадки абортів.

«Основна національна політика гендерної рівності та принцип першочергової уваги дітям мають бути реалізовані всебічно», — заявив заступник директора Національного робочого комітету Державної ради у справах жінок і дітей Хуан Сяовей.

Аборти та ризики в Україні

Ordo Iuris — рух, що адвокатував повну заборону абортів у Польщі — підписав угоду про співпрацю з українським консервативним рухом «Всі разом».

Читайте також: Право на вибір: ключові факти про аборти в Україні та світі

А також нещодавно Всеукраїнська рада церков та члени міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» заявили, що хочуть внести на розгляд парламенту законопроєкт, який дозволив би медичному персоналу відмовлятися від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Доступ до абортів — один з важливих елементів забезпечення права на захист репродуктивного здоров’я жінки, зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Схожі записи

Українка уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини

Життя після Трампа: профеміністичність нового президента Америки

«Поки триває війна, наша армія найкраща у світі»: чи говорять про сексуальні домагання у ЗСУ?