Британська співачка Періс Палома виклала у TikTok тизер своєї нової пісні «Labour». Вона засуджує мізогінію та розповідає про неоплачувану працю жінок, які перебувають у стосунках. Про це пише The Independent.
Повноцінний кліп на новий трек «Labour» вийде 24 березня. Але вже зараз тизер кліпу став вірусним. За менш ніж тиждень після публікації пісню переглянули понад два мільйони разів. Жінки поширюють трек та діляться своїм досвідом.
«Терапевтка, мати, покоївка, німфа, тоді незаймана, медсестра, потім служниця»
Пісня присвячена «жінкам, які виконують всю домашню та емоційну працю у стосунках між чоловіком і жінкою та заслуговують більшого».
Зокрема, Періс Палома співає, що чоловік змушує жінку робити занадто багато роботи. «Терапевтка, мати, покоївка, німфа, тоді незаймана, медсестра, потім служниця, просто придаток, який живе, щоб обслуговувати його, щоб йому ніколи не доводилося й пальцем ворухнути», — звучить у пісні.
@parispalomaofficial LABOUR OUT 24TH MARCH. PRE-SAVE LINK IN BIO (tiktok its beetroot and pomegranate no hearts were eaten in the making of this video) #labour #emotionallabour #women #domesticlabour #feminist #newmusic #parispaloma #singersongwriter ♬ labour by Paris Paloma - Paris Paloma
Пісня як тренд, щоб згадати ситуації дискримінації
Користувачки у TikTok створили тренд із використанням уривка. Під пісню жінки діляться своїми історіями, як вони стикалися з сексизмом та упередженнями.
«Моя мама завжди пояснювала, що чоловік хоче, аби жінка була покірною. Але він ніколи не закохується в покірну жінку. Він, як колекціонер екзотичних птахів, хоче лише вільну жінку, бо мріє посадити її в клітку», — ідеться у відео однієї з користувачок.
Читайте також: «Це мої дівчатка»: сексизм у ТікТок-відео паспортного сервісу
@regardinglily - Trevor Noah, Born a Crime: Stories From a South African Childhood #toomuchlabour #parispaloma #booktok #fyp #foryoupage #femalerage ♬ labour by Paris Paloma - Paris Paloma
Тим часом користувачка TikTok Олівія Кірбі використала пісню, щоб продемонструвати різні «стандарти краси протягом десятиліть», використовуючи додаток для деформації свого тіла.
Читайте також: Фетфобія: Коли вага стає проблемою?
@olivia_kirkby The expectations of women have always been too much when is enough going to be enough?
♬ labour by Paris Paloma - Paris Paloma
Деякі блогерки поділилися історіями з дитинства та попередніми досвідом дискримінації.
«Ця пісня нагадує, як я у 8 років закладала білизну у прання, у той час, коли мій 15-річний брат не знав різниці між пральною та сушильною машинами».
Періс Палома наголошує, що пісня не тільки про неоплачувану роботу, а взагалі висвітлює питання гендерної нерівності.