Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Це мої дівчатка»: сексизм у ТікТок-відео паспортного сервісу
Статтi

«Це мої дівчатка»: сексизм у ТікТок-відео паспортного сервісу

Київський паспортний сервіс «Документ» відзняв розважальний ролик у ТікТок під популярну озвучку від вигаданого персонажа Танка Еванса, який презентує свої нагороди із серфінгу.

Читайте також: «Дівчатка-адміністраторки»: що не так із привітаннями від сервісного центру МВС?

У відео чоловік, який працює у паспортному сервісі, під цей вірусний звук, знайомить глядачів із працівницями сервісу. У соцмережах розкритикували таку комунікацію установи, зазначивши, що відео сексистьске.

@passport_service_gorodok 🥰#паспортнийсервісгородок #колеги #2022 ♬ original sound - Justin wyss

«Це відео робить жінок сексуальною приманкою для клієнтів. Судячи з усього, ті, хто робили це відео, виходять із класичних патріархальних установок про те, що клієнти – це переважно чоловіки, яких треба заманювати сексуальними позами та «привабливими дівчатами». Нічого спільного з рекламою професійних послуг тут немає. Наголос робиться на сексуалізації , а не на наданні професійних послуг. Про професійність там взагалі мабуть не чули», – коментує Олена Шевченко, правозахисниця, засновниця «Марш жінок».

Читайте також: «П’яна вишня», сексизм та об’єктивація: чи можна покарати бізнес?

Експертка зазначає, що окрім очевидно невдалого відео, комунікакційники організації також зухвало реагують на коментарі. Тож, важливо було б перепросити за відео.

«Я думаю, що враховуючи хамство у коментарях, вони мали би перепросити за це відео офіційно, видалити його, а також звільнити людину, яка просунула цю ідею, включно з людиною, що відповідала у коментарях. Чому звільнити? Тому що працювати у комунікаціях мають професійні та ввічливі спеціалісти та спеціалістки», – зазначає Олена Шевченко.

Що таке сексуальна об’єктивація?

Сексуальна об’єктивація — це процес поводження з людиною чи представлення людини як сексуального об’єкта, який служить виключно для сексуального задоволення інших.

Сексуальна об’єктивація не має стосунку до репрезентації та здорової сексуальності. Її мета — знелюднення людини (найчастіше через це страждають саме жінки) та зведення її цінності до набору функцій.

Читайте також: Сексуальна об’єктивація чи рекламний хід — тест

Схожі записи

Квіти — клумбам, права — жінкам! Фоторепортаж із маршу жінок в Києві

ООН закликає ратифікувати Конвенцію проти насилля та харасменту

Тетяна Трофименко: «Культивувати істеричний тип письма як специфічно жіночий – те саме, що розповідати анекдоти про блондинок»