Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Ця тема мені болить»: Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду
Статтi

«Ця тема мені болить»: Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду

 Ірина Цілик
Ірина Цілик

Поетка і кінорежисерка Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду. Про це вона розповіла на своїй сторінці у фейсбуку.

«Як дружина ветерана війни, як подруга та знайома багатьох ветеранів і ветеранок, я знаю, що існує чимало різних форм підтримки цих людей. Намагаюся використовувати ті варіанти, які мені доступні, а також планую у власний спосіб (літературою, кіно, постами у фейсбуку навіть) ще більше підсвічувати проблеми, потреби, можливі радості знайомих і дуже багатьох незнайомих мені людей, які захищали й захищають нас усіх. Я думаю, важливо наводити різкість на корисну для них та їхніх родин інформацію, будувати певні містки між тими, хто їх потребує», — зазначила поетка.

Читайте також: Золота п’ятірка: найкращі фільми українських режисерок

 Ірина Цілик
Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду

Для Читомо Ірина Цілик розповіла, що причинами рішення стати амбасадоркою УВФ є те, що вже довгий час її оточують люди, які або самі воюють, або чекають на своїх рідних з війни. Це і чоловік Ірини Артем Чех — письменник, ветеран, чинний військослужбовець, і знайомі й друзі військові, і кілька подруг-членкинь жіночого ветеранського руху.

«Усі вони, а ще сотні тисяч інших людей, яких я не знаю особисто, повертаючись із фронту й намагаючись адаптуватися до мирного життя, потребують підтримки й допомоги. Загалом, якщо говорити про українських ветеранів, членів їхніх родин та родин полеглих захисників, цифра вже сягає кількох мільйонів», —  наголошує Цілик.

Читайте також: Говорити про поранення й секс: як працює платформа Resex для ветеранів та ветеранок

Я намагаюся на своєму місці бути корисною

 Ірина Цілик
Ірина Цілик

«Є різні форми можливої підтримки цих людей, я намагаюся на своєму місці бути корисною для них. Крім того, як режисерка, письменниця, а також птаха-говорун (тобто та людина, що частенько має змогу виступати публічно) я розумію, що можу також використовувати свій голос. У мене за спиною вже є документальний проєкт «Невидимий батальйон» про жінок, що захищають Україну. Співавторство сценарію ігрового фільму «Бачення метелика» — про аеророзвідницю, колишню військовополонену, та її повернення додому. Ігровий фільм «Я і Фелікс», що значною мірою присвячений темі ПТСР і складних стосунків надломлених війною людей та їхніх близьких. Також мій новий кінопроєкт, над яким я працюю зараз, значною мірою присвячений подружнім стосункам людей, що воюють та чекають на своїх половинок у тилу. А є ще вірші, есеї… Ця тема мені болить.

Однак, крім кіно та літератури, я маю й інші інструменти. Є різні майданчики, що дають чимало можливостей для того, аби підсвічувати проблеми, потреби, а також радості українських ветеранів і ветеранок. Якщо я зможу бути хоч чимось корисною для людей, які захищали та захищають мене від агресії Росії, буду щиро рада цьому. Це мій спосіб хоч трішки подякувати їм», говорить Ірина Цілик.

Чим займається Український ветеранський фонд?

Український ветеранський фонд — держустанова у сфері управління Міністерства у справах ветеранів України, платформа розвитку ветеранських можливостей та перший в Україні фонд, який за кошти державного бюджету, співфінансування українських і міжнародних партнерів, сприяє бізнесу і стартапам ветеранів, їхніх родин, сімей загиблих захисників і захисниць, підтримує проєкти громадських організацій, які працюють із ветеранами.

Окрім Ірини Цілик, амбасадорами УВФ є фронтмен гурту «Без обмежень» Сергій Танчинець, американський ветеран Роберт Мюрет і співзасновник та CEO компанії Uklon Дмитро Дубровський.

Схожі записи

Більше 60% українців/ок виступають за більший баланс чоловіків і жінок у політиці

В Україні можуть заборонити вимоги до віку та статі у рекламі вакансій

Вражає не тільки «ТСН»: сексизм у новинах про найкращу дзюдоїстку світу Дар’ю Білодід