Повага
Image default
Статтi

“Цілодобово сидять жіночки”: Зеленський порівняв ЗМІ з жінками на лавочках

Президент України Володимир Зеленський порівняв українські ЗМІ з жінками, які цілодобово сидять на лавочках біля під’їздів.

Про це він сказав у відеоблозі.

«Вчора я зробив велику дурницю: вирішив перед сном почитати новини в інтернеті. Ні, я чудово знаю, що відбувається, але хотів подивитися, як саме про це пишуть деякі сайти. І вони нагадали мені двір, де я виріс, та лавочку біля мого під’їзду. Ну таку, знаєте, типову, в кожному дворі України така є. Там цілодобово сидять жіночки. У них, здається, немає імен, тільки по батькові. І всі вони є носіями ексклюзивних сенсаційних новин», – сказав Володимир Зеленський.

Він також висловив незадоволення тим, що ЗМІ посилаються на власні джерела.

«Я нікого не хочу образити, але інколи здається, що деякі засоби масової інформації взяли цих жіночок на роботу, при чому на керівні посади. Факти, докази – ні. Лише одне: “Так повідомляє наше надійне джерело”. Це дуже зручно, якщо що можна сказати: “Ми не винні, ми – поважне ЗМІ, просто наше надійне джерело виявилося не таким надійним”», – вважає президент.

Головна редакторка Громадського радіо та спеціалістка з комунікацій Тетяна Трощинська говорить така риторика насправді може бути неприємною для частини людей, хоча президент і говорить, що “не хоче нікого образити”.

“У його формулюваннях є насправді два сумнівні моменти: перший про “жіночок біля під’їздів”. Я не знаю, чи спілкувався з ними президент особисто, але це, звичайно, стереотип, що ці жінки обов’язково щось обговорюють. Я припускаю, що хотів сказати цим президент, але він точно цим образив велику частину жінок, які не сидять під під’їздом і точнісінько так само, як чоловіки, працюють журналістками, перевіряють інформацію та прекрасно розуміють роль ЗМІ в демократичному суспільстві”, – зазначає Тетяна Трощинська.

Крім того, експертка відзначила, що подібні висловлювання без назв конкретних ЗМІ, до яких президент має претензії, побіжно ображають не тільки жінок, а і загалом представників та представниць багатьох медіа.

Нагадаємо, раніше Повага також писала про те, чому не варто використовувати зменшувально-пестливі форми у публічній комунікації. Тоді йшлося про ситуацію під час пресконференції, приуроченої до року від інавгурації Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель перервала журналістку, попросивши її коротше формулювати запитання, фразою: “Діаночко, давайте не забирати так багато часу”.

Схожі записи

Повага запрошує на тренінг: «Як комунікувати з медіа, аби тебе чули?»

«Щоб тато бачив красиву жінку й не пішов з родини»

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико