Повага
Рівність у світі Статтi

Церква має визнати багатовікове домінування чоловіків — Папа Римський

Понтифік заявив про те, що Римсько-католицька церква повинна визнати багатовікове домінування чоловіків та факти сексуального насильства над жінками та дітьми, аби відновити свою репутацію серед молоді, інакше вона ризикує перетворитися на музей.

Реакцією Папи Франциска на нові скандали, пов’язані із сексуальним насильством над черницями, став коментар до 50-сторінкового «Апостольського сповіщення» — протоколу робочої зустрічі епископів, присвяченої ролі молоді у Церкві, яка відбулася у жовтні 2018 року. Про це із посиланням на Reuters пише Womo.

У коментарі понтифік частково визнає значні недоліки духовенства та відмічає, що Церква «не може погодитися із усім, що пропонують деякі феміністичні групи», чітко вказавши на заборону жіночого священослужительства. Також він закликав молодь до співпраці із тими багатьма священиками, які залишаються вірними своїй справі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #NunsToo: Монахини запустили флешмоб против сексуального насилия 

«Жива Церква може обернутися назад та подивитися на історію й визнати надмірність чоловічого авторитаризму, панування, різних форм поневолення, насильства та сексизму», — йдеться у заяві.

«Із цієї точки зору Церква може підтримати заклик поважати права жінок та запропонувати підтримку, аби досягти порозуміння між жінками та чоловіками, але не може погодитися з усім, що пропонують деякі феміністичні групи», — написав голова Римсько-католицької церкви у відповідь на заклик деяких феміністичних організацій дозволити жінкам отримувати сан священників. Церква аргументує свою заборону тим, що Ісус обрав лише чоловіків у якості своїх апостолів.

До речі, у березні 2019 року звільнилися всі співробітниці щомісячного ватиканського видання Women Church World, яке опублікувало низку матеріалів, присвячених темі сексуальних домагань та насильства проти черниць з боку чоловіків-священиків. Вони заявили, що новопризначений редактор «намагається обмежити їхню автономію та поставити їх під «прямий контроль чоловіків».

Нагадаємо, Папа Римський Франциск визнав випадки сексуального насильства у католицькій церкві щодо черниць.

фото: Reuters

Схожі записи

У пастці будинку: що потрібно знати про сплеск домашнього насильства під час карантину?  

Найчастіше вживають фемінітиви львівські та рівненські медіа — дослідження

Кім Кетролл знялась для грецького Vogue і розповіла про ейджизм і виклики жінок