Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Топ-5 серіалів за 2023 рік: феміністична драма, детектив і жахи
Статтi

Топ-5 серіалів за 2023 рік: феміністична драма, детектив і жахи

У WoMo зробили добірку кращих серіалів за 2023 рік, які досі популярні. У цій добірці ви знайдете феміністичний драматичний серіал, захопливий детектив та готичний драматичний мінісеріал жахів, а також науково-фантастичний антиутопічний телесеріал та драматичний трилер.

Бункер
(Silo)

Silo Бункер

«Таємниця бункера» або «Бункер» — американський науково-фантастичний антиутопічний телесеріал, створений Ґремом Йостом за мотивами однойменної серії романів письменника Г’ю Гоуї. Дія відбувається в антиутопічному майбутньому, де громада існує у гігантському підземному бункері, що складається зі 144 рівнів. 10 000 людей живуть у бункері на глибині сотень поверхів під землею. Чоловіки та жінки живуть у суспільстві, повному правил, які, на їхню думку, покликані їх захистити.

Серіал отримав позитивні відгуки від критиків, зокрема за процес створення візуального середовища й акторську гру Реббеки Фергюсон. У червні 2023 року серіал продовжили на другий сезон.

Уроки хімії
(Lessons in Chemistry)

Уроки Хімії

«Уроки хімії» — це американський драматичний міні-серіал 2023 року, створений Лі Айзенбергом за мотивами однойменного роману Бонні Гармус. У ньому Брі Ларсон грає хімікиню Елізабет Зотт, яка починає вести власне феміністичне кулінарне шоу в Америці 1960-х років під назвою «Вечеря о шостій», щоб навчати домогосподарок науці.


Читайте також: Наука і любов: долі науковиць в «Уроках хімії» та «Гіпотезі кохання»


Зв’язані до смерті
(Dead Ringers)

Зв'язані до смерті

«Зв’язані до смерті» — це один із найкращих, якщо не найкращий драматичний серіал 2023 року з Рейчал Вайс у головній ролі. Та прекрасний приклад того, як потрібно робити ремейки, доповнюючи та покращуючи оригінальну історію.

І навіть якщо шестисерійний ремейк від Amazon не перевершив оригінальний фільм Девіда Кроненберга (1988), він беззаперечно змусив прочитати і відчути ту страшну історію по-новому, з безліччю альтернативних нюансів та смислів. І можливо, навіть із революційним запровадженням новітнього, ультрасучасного піджанру — фемінободі-горору, тобто горору про жіноче тіло.


Читайте також: ТОП 10 серіалів весни-2023 про жінок


Тіла
(Bodies)

Тіла (Bodies)

«Тіла» — британський кримінальний телесеріал-трилер, створений Полом Томаліном для Netflix. Він заснований на однойменному коміксі та графічному романі DC, написаному Сі Спенсером та проілюстрованому Діном Ормстоном, Тулою Лотей, Меган Гектрік і Філом Вінслейдом. Серіал складається з восьми епізодів.

Історія починається з появи мертвого тіла у Лондоні. Ця подія відбувається в одному місці в чотири різні роки – 1890, 1941, 2023 і 2053. І призводить до чотирьох різних детективних розслідувань, які врешті пов’язані з далекосяжними наслідками.


Читайте також: Про жінок без фалоцентризму: 10 різдвяних фільмів для феміністок


Падіння дому Ашерів
(The Fall of the House of Usher)

Падіння дому Ашерів

«Падіння дому Ашерів» — готичний драматичний мінісеріал жахів, створений Майком Фленаґаном. Прем’єра серіалу, заснованого на однойменному оповіданні та інших творах Едгара Аллана По відбулася на Netflix 12 жовтня 2023 року.

Сюжет: генеральний директор корумпованої фармацевтичної компанії стикається зі своїм сумнівним минулим, коли його діти починають вмирати таємничими й жорстокими способами.

Схожі записи

Уривок зі збірки оповідань Марини Пономарьової «У скляному лісі»

Чудова сімка: найкращі фільми жіночої режисури у 2020 році

«Наші хохлушки»: на мотоперегонах вдалися до сексизму