Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Тато флорист, а мама електрикиня — у мережі запустили нову соціальну рекламу
Статтi

Тато флорист, а мама електрикиня — у мережі запустили нову соціальну рекламу

Сьогодні чоловіки та жінки вільні у виборі своєї професії. Таку кампанію з 5 роликів запустило Міністерство інформаційної політики, аби боротися зі стереотипами у професіях. Проте у соціальних мережах не всі коментатори/рки однозначно відреагували на відео. Під роликами серед коментарів на підтримку ініціативи є і багато критики. Деякі користувачі називають подібні ролики “пропагандою нездорових відносин”.

Повага ж пояснює, про що нова кампанія Міністерства.

За допомогою цієї інформаційної кампанії суспільству вкотре нагадують, що жінки та чоловіки мають право на рівну оплату праці та свободу у виборі професії. У відео чоловіки працюють кондитерами, вихователями дитячого садка та флористами. А жінки — регбістки, менеджерки та електрикині.

Зокрема, в одному з роликів зазначають, що за статистикою заробітна плата в жінок на чверть менша, ніж у чоловіків.

«Запорука свободи – це рівність прав і можливостей кожного. Від народження ми вільні у виборі свого покликання», — наголошують у відео.

У роликах розповідають, що розподіл на «жіночі» та «чоловічі» професії в минулому був необхідним для виживання суспільства. Проте з розвитком людства гендерний професійний поділ перетворився на рудимент.

Такі ролики дають зрозуміти: найголовніший критерій при прийомі на роботу — кваліфікація, а не стать чи гендер, розповіла Громадському радіо народна депутатка України Ірина Суслова.

«За кожним роликом стоїть титанічна робота, не тільки продюсерів і режисерів, а й міністерств та депутаток, які працювали для того, щоб сьогодні було, що знімати, — пояснює Ірина Суслова. — Ще два роки тому 450 професій для жінок були під забороною, жінки не мали права працювати за всіма професіями. Сьогодні ці обмеження скасовані».

За словами народної депутатки, ще два роки тому жінки не могли отримати посади снайперки, танкістки або звання генерала. Ба більше, вони навіть не мали права претендувати на ці посади, а закон не дозволяв їм дослужитися до отримання звання генерала.

«Сьогодні це можливо. Сьогодні жінка може займатися тим, чим хоче і може, якщо відповідає кваліфікаційним вимогам, які є до тієї чи іншої посади, до тієї чи іншої професії», — каже Ірина Суслова.

Кампанія «Твоя професія — твій вибір» продовжує попередню серію роликів від Мінінформполітики «У професії всі рівні», яка стартувала 15 лютого. На відео демонстрували чоловіків і жінок, які працюють в одній і тій же професії. Наголошуючи: вони різні, але рівні, а професійність не має статі.

Ана Море

Схожі записи

Проблема гендерного дисбалансу в українських ЗМІ. Чи є шляхи вирішення?

На козаку нема знаку?

Експрес-подорож від «обожнювання сексизму» до співчуття жінкам