Повага
Image default
Статтi

«Там, де всі жінки?»: мер Рівного вдався до сексизму на сесії міськради

Міський голова Рівного Олександр Третяк дозволив собі сексистські висловлювання під час проведення сесії міськради, повідомляє видання Rivne.online. 

Після оголошення про приєднання ще одного депутата до депутатської групи «Рівні можливості» Третяк перепитав: «Чаборай вступив до Рівних можливостей? Там, де всі жінки?».

Мова йде про депутатську групу Рівненської міської ради, в якій наразі перебувають чотири депутатки: Анастасія Кулакевич, Любов Романюк, Анна Хлістунова-Шарпар та Олена Хотенко, яка його очолює.

У свою чергу, Олена Хотенко обурилася, почувши репліку мера. Проте Третяк сказав, що їй він слова не давав. 

Що не так із запитанням мера?

Консультант Українського жіночого фонду з гендерної політики Антон Ходаков  наголосив, що репліка міського голови однозначно підпадає під визначення «сексизм». Він нагадав, що в 2019 році Комітет міністрів Ради Європи на рівні міжнародного акту дав визначення сексизму

«Сексизм – це будь-який акт, жести, візуальна репрезентація, сказані чи написані слова, практика чи поведінка, які базуються на ідеї, що особа чи група осіб є малозначимими через їхню стать. Ідеться про дії й визначення, що виникають у публічній чи приватній сфері, онлайн чи офлайн, з метою чи які мають наслідком: порушення гідності або прав людини чи групи людей, спричинення фізичної, сексуальної, психологічної, соціально-економічної шкоди; або страждання людині чи групі людей, створення ворожого, принизливого середовища, створення бар’єрів у реалізації прав для людини чи групи людей, підтримки й закріплення гендерних стереотипів», —  заявив Ходаков. 

Він також зазначив, що посадовець не може дозволяти собі подібних реплік, а натомість має знати, усвідомлювати та дотримуватись суті законів про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні. 

Нагадаємо, нещодавно в Україні вперше за сексизм звільнили чиновника. На Житомирщині через сексистські висловлювання звільнили секретаря Коростишівської міської ради Юрія Сарапійчука.

Крім того, в Бердянську працівниця житлово-комунального господарства Олена Архінос просила притягти свого начальника Володимира Шеляга до відповідальності за ейджизм. Міська рада розглянула цю ситуацію, посадовцеві винесли зауваження.

Схожі записи

Три твори, в яких Олекса Стороженко руйнує стереотипи

Валерія Сергєєва

Джему Грін: Видимість відчиняє двері, які раніше були зачиненими

Євгенія Цебрій

Попри високий доступ жінок до освіти існує гендерний поділ на професії. Чому?