Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Треба думати про доньку»: бігунку Ольгу Ляхову не взяли на Олімпіаду через нещодавні пологи
Статтi

«Треба думати про доньку»: бігунку Ольгу Ляхову не взяли на Олімпіаду через нещодавні пологи

Українська бігунка Ольга Ляхова не поїхала на Олімпіаду у Токіо, бо, на думку тренерів, «не встигла відновитися після пологів».

Про це пише Суспільне.

На першому місяці вагітності легкоатлетка Ольга Ляхова виграла чемпіонат України. Потім 4 місяці тренувалась на високогір’ї в Албанії та Кенії. Спортсменка бігала до сьомого місяця вагітності. Далі продовжувала займатися з гумкою, ходити у довгі піші прогулянки, присідала та відтискалася. На 8 і 9 місяця щодня займалася у спортцентрі: 15-20 хв на еліптичному тренажері, розтяжка, присідання, басейн, сауна. Знову повернулася до тренувань через місяць після пологів.

«Стартувала з пробіжок по 3-4 кілометри, робила вправи на боковий прес і присідання. Відчуваю, що є м’язова пам’ять – швидко набираю кондиції. Складнощі також були: перші два тижні після пологів було боляче сидіти та стояти», — розказує вона.

З Instagram спортсменки

Ольга Ляхова прагнула виступити на Олімпіаді.

«Розраховувати на медалі в моєму стані складно. Але я хотіла, аби мій приклад став мотивацією для всіх мам. Хотіла показати, що все можливо. Головне – вірити, що можна швидко відновитись. Я розраховувала пробігти свою дистанцію 800 метрів на Олімпійських іграх, представити Україну», — ділиться спортсменка.

Чому Ольга Ляхова усе ж не бігтиме?

Аби поїхати на Олімпійські ігри спортсменка мала або взяти участь у національних змаганнях, або отримати підтримку Головної тренерської ради. У другому випадку потрібно виконати олімпійський норматив.

На змагання у Луцьку у червні Ольга Ляхова не поїхала через народження дитини. Рада ж не підтримала участь спортсменки в Олімпійських іграх.

Тренер збірної України Сергій Романчук у коментарі Суспільному пояснив це рішення тим, що думали «про майбутнє для бігунки та її дитини».

«По-перше, Ольга ще годувала дитину молоком. А будь-яке надмірне навантаження може сприяти тому, що воно зникне. Треба думати про доньку. Ми не могли змусити Ольгу виступати. Вона й сама відчувала, що не ті кондиції.

Жінки після пологів відновлюються близько 8-12 місяців. Це нереально. Вона виконувала навантаження лише для підтримки форми. Вправи були більше оздоровчі, аніж ті, що розвивають», — сказав він.

З Instagram спортсменки

Також Романчук каже, що легкоатлетка не надала результати контрольних тренувань. Ольга Ляхова ж пояснює, що у Кременчуку — місті, де вона живе — немає для цього потрібної інфраструктури.

Що каже лікарка?

Під час прийняття рішення Головна тренерська рада не радилася з лікаркою чи лікарем. Тоді як гінекологиня-ендокринологиня Наталя Сіліна у коментарі Суспільному сказала, що в середньому жінка після пологів може повертатися до спорту через 6 тижнів, а саме до бігу — через 12 тижнів.

Дворазова чемпіонка Європейських ігор з бігу Ольга Ляхова ж народила дівчинку, яку назвали Ніколь, на початку травня 2021 року.

Сексизм?

У коментарі для «Поваги» спортивна журналістка Катерина Макаревська пояснює, що тут є сексизм у класичному його прояві.

«Дуже знайома схема: чоловіки, що мають більше влади й авторитету, роблять вибір замість жінки-підопічної. Тут ще й накладається те, що мова про спорт, а в спортсменів і спортсменок загалом не так багато права голосу впродовж кар’єри.

Це й свого роду «доброзичливий» сексизм. Тобто люди ніби керуються благими намірами й піклуються про жінку та її дитину. Але ж коли про це піклування не просять і його насправді не потребують, то воно може, навпаки, нашкодити. Тим більше коли піклування базується на хибних знаннях про фізіологію жінки. А спортсменка чітко дала зрозуміти, до якого вибору схиляється саме вона: Ольга хотіла їхати на Олімпіаду», — вважає журналістка.

Катерина Макаревська наголошує, що спорт — це не лише про результати на табло.

«Це й про особисті досягнення та історії. А історії матерів, які повернулися у спорт, нині надзвичайно трендові. Навіть якби вона дійсно прибігла остання, але була б задоволена собою, це б уже була позитивна історія, не гірша за новини про здобуті медалі. І, можливо, це було б прикладом для інших спортсменок або потенційних спортсменок», — каже вона.

Аби протидіяти сексизму у подібних випадках, вважає Катерина Макаревська, потрібне просвітництво щодо здоров’я жінок та щодо гендерних питань, а також залучення фахових лікарок до ухвалення рішень.

Мами на Олімпіаді

На Олімпійських іграх 2020  змагатимуться три мами. Це футболістка Алекс Морган (народила в травні 2020 року), бігунка на марафонських дистанціях Аліфін Клімук (у січні 2021 року) та баскетболістка Кім Гоше (у березні 2021).

Усі вони планують узяти з собою до Токіо дітей. Організаційний комітет Олімпіади зробив виняток для матерів, що годують груддю.

Ольга Ляхова в коментарі Суспільному сказала, що не оскаржуватиме рішення ФЛАУ. Вона буде продовжувати тренування, планує виступити на світовій першості в липні 2022 року в США та на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у серпні 2022 року в Німеччині.

Схожі записи

Переможницями премії «Честь професії» стали 15 журналісток

В Англії та Уельсі мізогінію визнали злочином на ґрунті ненависті

Що робити, якщо поліція не реагує на виклики щодо домашнього насильства?