Повага
Колонки

Так закриваються лещата

«Дівчата, прохання дивне, але все ж, можливо, у вас є фото стола, їжі, без людей, але щоб було видно жіночі руки, або компанію людей, також без людей за столом із їжею, де видно присутність жінок. Дуже буду вдячна, якщо хтось відгукнеться. Йду з колегами в бар, а жінки всі злилися, мій хлопець буде в шоці від такого».

На таке повідомлення натрапила на одному з російськомовних закритих онлайн-форумів для дівчат. Перечитала тричі, перш ніж зрозуміла, про що йдеться.

Дівчина збирається посидіти в барі з колегами-чоловіками, переживає, що її хлопець буде не радий цьому, коли дізнається, що вона в самій лише чоловічій компанії, і просить чужі фото з чужих тусівок, аби видати їх за «своє». Тобто по суті – обдурити свого хлопця. 

Чи варто й пояснювати, що в цьому повідомленні ненормально все. По-перше, це, очевидно, хлопець-маніпулятор та жорсткий ревнивець, якщо він «буде в шоці» від того, що його дівчина дозволила собі відпочити в компанії інших чоловіків. По-друге, це дівчина, яка, очевидно, не вбачає в цьому «нічого такого», якщо замість того, аби покинути ревнивця та не погоджуватися на його умови, шукає, як перехитрити його всіма можливими способами. Шукає, бо насправді боїться — боїться його реакції, якщо він дізнається, що вона була в компанії чоловіків-колег. Боїться, бо, мабуть, уже знає, що нічим хорошим це не закінчиться. Мінімум — сваркою та словесними образами. Максимум — побиттям. А якщо хлопець дізнається, що вона йому збрехала? Мабуть, тоді може бути гірше. 

Адекватні дівчата в коментарях радять замість фотографій шукати іншого хлопця, аби піти від цього аб’юзера. Проте знаходяться й ті, хто дає поради «по ділу»: дівчині радять сфотографуватися в барі з компанією незнайомців, у якій будуть жінки, або вийти на обід із колежанками по роботі та зробити фото там — а потім видати його за «вечірні посиденьки». Тобто знаходяться й інші дівчата, які не бачать у цій ситуації жодної загрози та сприймають це як щось нормальне. І нібито підтримують дівчину в її спробі піти на хитрість.

Читайте також: Дати відсіч кривдникові: Психологиня розповіла, чим небезпечні аб’юзивні стосунки

Так починається домашнє насильство — з контролю, який поступово посилюється, і ось ти вже у клітці, не спроможна звідти просто вийти. Спершу він нібито жартома попросить тебе прислати йому селфі з зустрічі з подругою — пояснить, що просто сумує й хоче побачити знімок. Потім це перетвориться на спроби надати якісь докази: що ти не «з коханцем», а справді з подругою, що поряд немає інших чоловіків. Це може супроводжуватися контролем зовнішнього вигляду: спершу нібито дружня порада, потім — щось, що ховатиметься за маскою «турботи», а потім — заборони одягати «надто короткі», «надто відверті» речі, «бо інші чоловіки дивитимуться».

Так закриваються лещата. Іноді дуже повільно, а іноді — швидко й дуже раптово. При цьому нерідко дівчата навіть не помічають «перших дзвіночків», бо якраз проживають період сильної закоханості, як-то кажуть, у рожевих окулярах. Або занадто ідеалізують свого партнера та помилково сприймають контроль як турботу. А потім уже не можуть злізти з цього «гачка».

Складно радити іншим щось, коли сама стоїш осторонь та дивишся на все тверезим поглядом. Та направду найдужче хочеться порадити одне: бігти, поки не пізно. Утікати від такого партнера, якнайскоріше виходити з таких стосунків та знати власні кордони. Свобода — чи не найцінніше, що ми маємо, і це необхідно цінувати. Адже коли лещата закриються остаточно, може бути запізно.

Олександра Горчинська

Схожі записи

Борис Філатов і дівчинка: що не так із захистом Ярослави Магучіх?

Тетяна Трощинська

Чи справді є жіночий та чоловічий мозок?

Як допомогти жінкам, які пережили зґвалтування?

Вікторія Кобиляцька