Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Сексизм і знецінення: чому бійці третьої штурмової бригади порівняли жінок у ЗСУ з дітьми та собаками
Статтi

Сексизм і знецінення: чому бійці третьої штурмової бригади порівняли жінок у ЗСУ з дітьми та собаками

Скриншот із шоу Двіж-2

У програмі Двіж-2 на ютуб-каналі третьої штурмової бригади, бійці вдалися до сексизму та знецінення військовослужбовиць. Формат шоу передбачає питання від залу, на які дають відповіді бійці бригади. В одній із програм дівчина із залу запитує: «Де саме і яким чином жінки могли б допомагати на фронті?»

«Я промовчу», — із масним натяком відповідає боєць третьої штурмової бригади Вітя Розовий.

Далі Істок, ще один боєць бригади, перераховує, що дівчата можуть виконувати діловодські, адміністративні функції, «працювати на складах». Також згодом Істок зауважує, що дівчата є в піхоті, але це «сильні духом дівчата і сильні фізично».

Згодом бойова медикиня 72-ї бригади, яка була у залі, зауважила, що дівчат в армії багато.

«Ми не хочемо цей факт принизити», — каже Істок.

«Я вважаю треба похлопать дівчатам, які воюють за Україну. А ще похлопати дітям, які воюють, і похлопати псам, які воюють», — додає Вітя.

Ілюстрація — Гендер в деталях

Дегуманізація і вербальне насильство є першим кроком до фізичного насильства

Історикиня та дослідниця Марта Гавришко зазначає, що подібні відео приводять до нормалізації насильства над жінками. А така поведінка неприпустима. І найгірше, що ті, хто переглядають це відео, толерують таку поведінку.

«Прогортала сотні коментарів під відео «Двіж-2», де бійці 3-ї ОШБр вибудовують синонімічний ряд «жінки, діти, собаки» і сиплять сексистськими та мізогінними фразами на адресу жінок.Окрім цього, боєць Вітя сказав, що його мрія, щоб «Пес Патрон здох».

Так от, судячи з коментарів, люди більше переживають за Патрона, аніж за жінок. І те, який вплив на молоде покоління чоловіків, для яких азовці — ікона, матиме їхня (азовців) позиція щодо жінок. Окремі люди особливо вдячні Віті за його безкомпромісну «позицію» щодо «самок».

Дегуманізація і вербальне насильство (прикрите жартівливливими шатами) є першим кроком до фізичного насильства. Подібні відео приводять до нормалізації насильства над жінками. Як цивільними, так і військовими. Йому в демократичній Україні не місце», — зауважила Марта Гавришко.


Читайте також: Ярина Чорногуз: Жінка має багато переваг, що в армії, що на війні


Такі вислови псують репутацію підрозділу

Морська піхотинка Ярина Чорногуз відреагувала на відео та зазначила, що військовослужбовиці нарівні з чоловіками воюють та віддають своє життя за перемогу.

«Такі вислови реально псують репутацію підрозділу. Вважаю треба похлопати чоловікам, які досі не відростили в собі самодостатність, аби поважати жінок, котрі дійсно служать і воюють на бойових фронтових посадах. А деякі отримали пораненння й каліцтва, знаходяться у полоні або загинули. Але навіщо про них пам’ятати? Краще городити х.рню, так простіше і зручніше. І аудиторії, яка не звикла включати мозок і гідність у судженні — заходить. Давні знайомі стереотипи. Грьобана арестовщина, яку ти не помічаєш як несеш», зазначила Ярина Чорногуз.

Видання Гендер в деталях вимагає від третьої штурмової бригади, публічної комунікації з приводу шоу.

«Чи зазначені дискримінаційні вислови є офіційною позицією бригади? Також закликаємо Міністерство оборони України дати оцінку цьому випадку та відповідно зреагувати», йдеться у заяві видання.

Схожі записи

Українське шоу як продукування негативних гендерних стереотипів

Не лише чоловіки можуть влучати в цілі — перша жіноча збірна зі стрільби на Донеччині

«Жінки, яких не видно»: куди податися колишній засудженій, якщо її ніде не чекають

Євгенія Цебрій