Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Сексизм і стереотипи: КЖЕ винесла публічний осуд виданню «Хвиля»
Статтi

Сексизм і стереотипи: КЖЕ винесла публічний осуд виданню «Хвиля»

Комісія з журналістської етики винесла публічний осуд виданню «Хвиля» за статтю «Украинская женщина как убийца семьи», зокрема через «шкідливі гендерні стереотипи» та сексизм.

Комісія вважає, що сховавшись за припискою «Редакция чаще всего не согласна с мнением авторов», видання розмістило матеріал, який дискримінує жінок, культивує негативні гендерні стереотипи, містить прямі образи, сексизм і ненормативну лексику.

Стереотипи та порушення

Публікація порушує пункт 9 Кодексу етики українського журналіста/ки про відокремлення фактів від суджень автора та заборону розповсюдження упереджень або необґрунтованих звинувачень. Адже у тексті про розлучення автор подає власний досвід та ставлення як ультимативну істину без неупередженого аналізу проблеми.

Публікація порушує і пункт 15 Кодексу етики, який забороняє дискримінацію та образливі вислови.

«Публікація містить чи не весь спектр шкідливих гендерних стереотипів та зразків сексизму. В образливій формі автор критикує зовнішність жінок, коло інтересів, освіту, професію, захоплення. Матеріал підкріплює суспільні упередження, відповідно до яких жінка повинна бути «жіночною», елегантною, скромною в побуті, зручною. А також готовою до обслуговування чоловіка та інших членів сім’ї, не зазіхати на гаманець чоловіка, не мати особливих матеріальних запитів. При цьому займатися духовним розвитком і вміти підтримати інтелектуальні розмови. Жінок, які не відповідають цим вимогам, автор образливо, часом нецензурно, критикує та навіть закликає до насильства над ними», — кажуть у КЖЕ.

Комісія звернулася до видання за коментарем. Шеф-редактор порталу Юрій Романенко відкинув звинувачення. Він сказав, що на сайті «стоять абсолютно різні точки зору на абсолютно різні теми».

Крім того, публікація проілюстрована відео розмови Юрія Романенка з автором. Під час інтерв’ю він не переривав співрозмовника, коли той припускався дискримінаційних висловів, не коментував порушення етичних стандартів. Тому комісія робить висновок, що редакція свідомо пішла на публікацію матеріалу, який ображає значну частину аудиторії.

Нагадаємо, до КЖЕ надійшли дві скарги від Вікторії Водолаги та Марії Фабричевої на публікацію Всеволода Непогодіна. У ній автор нібито аналізує розлучення. Проте насправді підкріплює гендерні стереотипи, транслює відвертий сексизм та упередження.

Головний редактор «Хвилі» Юрій Романенко також дозволяє собі подібну риторику у своїй публічній комунікації.

Схожі записи

Інна Совсун: Були вчителі, які розповідали, що не можна дівчатам давати в руки зброю

«СВОЯ»: в Україні випустили календар з відомими неетнічними українками

«Нема поваги до чоловіка»: Олег Скрипка зганьбився заявою про фемінізм