Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Секрети дівчат»: 5 анімацій від українських режисерок
Статтi

«Секрети дівчат»: 5 анімацій від українських режисерок

Онлайн-кінотеатр Takflix випустив добірку короткометражної анімації «Секрети дівчат» до Дня боротьби за права жінок.

До збірки ввійшли п’ять мультфільмів українських аніматорок. Як пояснюють у Takflix, «Секрети дівчат» покликані збільшити видимість і визнання українських аніматорок.

Історії про любов до світу та до себе

«Стрічки піднімають проблеми розладів харчової поведінки, ментального здоров’я, прийняття себе, осмислюють урбаністичні зміни», зазначають творці добірки.

«Я та моя кремезна дупа»
Кадр із анімації «Я та моя кремезна дупа»

«Я та моя кремезна дупа», режисерка Єлизавета Письмак

Історія, що пропонує «подивитися на жіноче тіло очима жінки» й піднімає тему розладів харчової поведінки. Головна героїня анімації — дівчина, яка одного ранку приміряє нову пару штанів, однак вони на ній не застібаються. Вона бачить себе в дзеркалі як найтовстіше порося на світі. Аби це виправити, дівчина вирішує сісти на сувору дієту.

Читайте також: The Economist опублікував ілюстрації Марії Кінович про блекаути через війну

«Петрівка_реквієм», режисерка Катерина Возниця

Як зазначають в описі до мультфільму, приводом для створення анімації стало перейменування станції Петрівка, що вилилося в переозвучення всіх оголошень київського метрополітену голосом нового диктора. У короткометражці розповідають про пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації.

«Глибока вода»
Кадр із анімації «Глибока вода»

«Глибока вода», режисерка Анна Дудко

Це анімація про жіночу сексуальність. Головна персонажка — самотня товстенька русалка, яка полюбляє підглядати за людьми через труби водопроводу за допомогою магії. Одного разу вона закохується в чоловіка і, сп’яніла від пристрасті, заявляється до нього.

«Виходь, Masha», режисерка Юлія Шалімова

Історія про реальний та онлайн-світи. Це спостереження одного дня. У цьому дні переплелись різні почуття людей, як-от тривога та агресія, смуток, самотність та байдужість. Не обійшлося і без веселощів та безтурботності, а також й опори на любов, віру та надію. 

Читайте також: Ольга Гайдамака, художниця: У руках зосереджується сила

«Тигр блукає поруч»
Кадр із анімації «Тигр блукає поруч»

«Тигр блукає поруч», режисерка Анастасія Фалілеєва

Мультфільм про вихід із ментальної кризи. Основа сюжету — це історія героїні, яка бачить моторошні знаки. Вони вказують, що її життя опинилось у точці неповернення. Дівчина наважується на відчайдушний крок — покінчити життя самогубством. Саме у цей момент з’являється містичний Тигр. 

Добірку можна переглянути за 195 гривень. 10% з кожного квитка обіцяють передати «Повернись живим», 50% — усім, хто створював кіно.

Схожі записи

Чи можливо Москаля притягнути до відповідальності за образу Супрун?

Атака на цінності. Гендерна проблематика, дезінформація і роль Росії у цих процесах

«Політикиню варто критикувати по суті, а не по статі»: правозахисниця про лукізм щодо Юлії Тимошенко