Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за домашнє насильство
Статтi

Рада попередньо підтримала посилення відповідальності за домашнє насильство

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, котрий має посилити адмінвідповідальність за домашнє насильство.

Законопроєкт №3908-1 підтримали 328 народних обранці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин не привід для домашнього насильства: як працює законодавчий захист в Україні? — вебінар

“Законопроект 3908-1 пропонує можливість розгляду справи про домашнє насильство за відсутності кривдника, який належно повідомлений, що зробить можливість притягнення їх до відповідальності за домашнє насильство реальною та буде спрямована на захист потерпілих від домашнього насильства.
Ще однією важливою законодавчою зміною є передбачення у санкції статті 173-2 КУпАПу суспільно корисних робіт як виду стягнення, що здійснюється шляхом залучення кривдника до суспільно корисної праці, яка є оплачуваною. Якщо у випадку накладення відповідальності у вигляді штрафів потерпіла особа також може зазнавати негативних наслідків (адже кривдником і потерпілою є особи які спільно проживають та пов’язані спільним побутом, відповідно мають спільні фінансові заощадження), то спрямування коштів від суспільно корисних робіт може позитивно вплинути на фінансовий стан потерпілої”,
– розповіла у коментарі Повазі юристка та керівниця Аналітичного Центру ЮрФем Катерина Шуневич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка уперше виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини

Окрім того, в проєкті закону пропонують збільшити строки притягнення до адмінвідповідальності за домашнє насильство з трьох до шести місяців із дня виявлення порушення. Законопроєкт передбачає використання нового альтернативного виду адмінпокарання — суспільно корисні роботи.

Як раніше писала Повага, наприкінці минулого року в Офісі генпрокурора повідомили, що зареєстрували понад 2 тисячі кримінальних правопорушень, пов’язаних домашнім насильством.

Схожі записи

Можливість! НДІ-Україна шукає інтернів/ок

Наталія Полонська-Василенко: історикиня, археологиня, архівістка

8 Березня: #зрада #перемога і традиційні свята