Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Привернути увагу до чоловічого домінування: про що робили постери на конкурс «Стоп цензурі»
Статтi

Привернути увагу до чоловічого домінування: про що робили постери на конкурс «Стоп цензурі»

 

Журі міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» 18 вересня оголосили переможців.

Перше місце розділили роботи двох митців: Ардалана Гавагі за постер «Побач», який символізує домінування чоловіків над жінками та Фарсгада Зареї за  роботу «Тишина». В останній – ілюстрація жінки із “вимкненим звуком”, яка показує проблему заборони співу для жінок в Ірані.

Спеціальну відзнаку отримала робота Фарсгада Ізапура «Поза критикою», яка ілюструє проблему обрізання жінок у мусульманських країнах.

Презентація виставки постерів учасників та переможців відбулася в Києві в Американському домі.

Членкиня журі та правозахисниця Тетяна Печончик зазначила, що на конкурс надійшло понад 600 робіт із різних країн.

«Роботи надіслані з Китаю, Мексики, Ірану, України тощо. В них є спільна нитка – те, що стосується рівності, прав жінок, жіноча активність, жіночих голосів. Але роботи дуже різні, виконані в різних техніках. У нас були справді палкі дискусії, в яких ми не змогли визначитися з роботою переможниця. Тому ми обрали двох переможців», — розповіла Печончик.

За її словами, постер «Побач» привертає увагу «до чоловічого домінування над жінкою».

«Чим нижче ти спускаєшся, тим там є більше жінок, але вони є більш невидимими», — додає Печончик.

Водночас робота «Тишина», за її словами, піднімає проблему права говорити, співати жінкам в Ірані.

«Цей конкурс показує, що інтерес до цієї теми великий у всьому світі. Бо з цілого світу надсилали роботи», — сказала членкиня журі конкурсу.

Цьогоріч конкурс проводиться уп’яте. Фінансово його підтримує програма з розвитку ООН в Україні. Повага стала партнеркою заходу.

Під час презентації виставки радник із питань демократичного врядування програми Маркус Бранд зазначив, що країни, які пропонують рівні права для жінки, мають найнижчий рівень корупції.

«Ті країни, які пропонують відкрите суспільство, інклюзивне, де жінки мають всі права участі в прийнятті рішень – це також ті країни, де ми спостерігаємо найнижчий рівень корупції, найвищий рівень прозорості у прийнятті рішень і там, де жінка почувається найбільше в безпеці», — сказав Маркус.

Він наголосив, що зараз Україна входить у «небезпечний передвиборчий політичний сезон».

«І буде багато дискусій про участь жінок у політичних інституціях, зокрема, у парламенті та в місцевих виборах. Тому варто зауважити, що Україна все-таки серед своїх європейських країн-сусідок значно відстає за показником участі жінок у парламенті. Найгірша, до речі, Угорщина», — сказав Маркус.

Міжнародний конкурс «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» відбувся вп’яте. Його особливістю є демократичність — участь може взяти кожен охочий незалежно від віку, статі, громадянства, освіти.

Наталія Роп

Схожі записи

Посібники та дослідження: запрацювала онлайн-бібліотека з гендерної політики

«Нині баба править в домі». Як змінювалися образи жінок у радянських плакатах

Завищені вимоги до зовнішнього вигляду жінок: чому ведучим проєкту «Ебаут» дорікнули через одяг