Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Жінки просять скасувати рецепти на екстрену контрацепцію — петиція
Статтi

Жінки просять скасувати рецепти на екстрену контрацепцію — петиція

На сайті президента України з’явилася петиція з вимогою вилучити екстрену контрацепцію зі списку рецептурних препаратів.

Авторка петиції Анастасія Юсенкова наголошує, що необхідність обов’язкового рецепту на ці препарати порушує права громадян на своєчасну медичну допомогу, а також чинить репродуктивне насильство щодо жінок, які постраждали, наприклад, від зґвалтування. Особливо це актуально під час війни проти Росії, зазначає авторка, коли частішають випадки зґвалтування українок.

Читайте також: Постинор за рецептом: кому це нашкодить?

Юсенкова наголошує, що рецепти на ці препарати унеможливлюють їхній швидкий прийом.

«Людина не зможе придбати рецепт заздалегідь або день у день, а це препарати саме екстреної допомоги (час іде на хвилини)», йдеться у петиції.

Також зі списку просять прибрати препарати для зняття важких алергічних станів і деякі знеболювальні, як-от «Німесулід». Авторка петиції зазначає, що цей препарат допомагає впоратися з болем під час менструації.

Читайте також: Постинор за рецептом: чи може держава обмежувати права жінок?

«Прошу вас терміново звернутися до Міністерства охорони здоров’я України з обґрунтованим проханням відмінити обов’язковий рецепт на дані групи препаратів, адже це порушує одразу низку людських прав і становить пряму загрозу життю людей», наголошується у петиції.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я запровадило електронний рецепт на всі рецептурні ліки. Очікується, що це дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках та запобігти негативним наслідкам самолікування. До переліку ліків потрапили препарати екстреної контрацепції, зокрема й постинор.

Зауважимо, що є постанова Кабміну № 542 від 7 травня 2022 року, згідно з якою більшість ліків, на які потрібні рецепти, можуть продаватися без них на період дії воєнного стану. 

Однак згідно з новою постановою № 236, що вступила в силу з 1 квітня, без рецепту під час воєнного стану можна буде придбати рецептурні ліки тільки на територіях, де ведуться (велися) бойові дії і на тимчасово окупованих територіях.

Схожі записи

«Корни гендерных проблем Украины и Германии не сильно отличаются», — Роберт Шперфельд

«Фемінізм зупиняє популяцію»: Олег Скрипка осоромився, зробивши недолугу заяву

Пологи в Україні: мізогінія, страх і насильство над жінками

Вікторія Кобиляцька