Повага
Image default
Статтi

Поверніть із полону захисниць Маріуполя — заява Асоціації родин захисників «Азовсталі»

Асоціація родин захисників «Азовсталі» запускає кампанію на підтримку полонених захисниць Маріуполя. Про це організація повідомила у своєму Телеграм-каналі.

«Понад 40 жінок-військовополонених із Маріуполя уже більш як 9 місяців очікують на свій щасливий квиток додому. Росія відмовляється повертати наших захисниць, перетворюючи їхнє життя та здоров’я на елемент політичного шантажу, а їх самих — на заручниць», — йдеться в повідомленні.

У заяві також зазначають, що Росія цинічно порушує норми міжнародного гуманітарного права і міжнародні зобов’язання, передбачені Женевською конвенцією. А саме: у військовослужбовиць які в полоні, відсутні належні санітарно-гігієнічних умови, немає медичної допомоги, недостатнє харчування.

Читайте також: Навіщо росіяни поголили голови військовополоненим жінкам?

«Своїми діями росіяни здійснюють наругу над людською гідністю наших захисниць. Адже неналежні умови утримання щодня перетворюють їхні життя на моральні тортури», — зазначають у заяві.

Із травня Росія не допустила до місць утримання наших військовополонених жодну гуманітарну місію, включно з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Серед військовополонених більшість представниць медичного персоналу, кухарів та інших служб забезпечення. Впродовж 86 днів героїчної оборони Маріуполя жінки продовжували виконувати свої обов’язки, переживаючи всі злидні блокади нарівні з чоловіками. Тепер же їх насильно утримують у нелюдських умовах уже понад 9 місяців.

Такими полоненими є військові з «Азову», зокрема 24-річна зв’язкова Анастасія Литвиненко та 59-річна санітарка медичної служби Світлана Перекопна — наймолодша та найстарша заручниці з підрозділу.

«Асоціація родин захисників «Азовсталі» закликає лідерів вільного світу, міжнародні організації та всіх, чий голос може бути почутим, сприяти поверненню захисниць із російського полону. Свободу жінкам-військовополоненим!» — закликають в організації.

Схожі записи

Щонайменше трьом жінкам відмовили у вступі на курси офіцерів через стать

«Одна в полі воїнка»: «По той бік гендеру» створили Абетку фемінітивів

У Львові протестували проти сексуалізації в рекламі