Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Політикиню варто критикувати по суті, а не по статі»: правозахисниця про лукізм щодо Юлії Тимошенко
Статтi

«Політикиню варто критикувати по суті, а не по статі»: правозахисниця про лукізм щодо Юлії Тимошенко

«Приголомшливе омолодження», «звабливі локони», «вона не жінка, а політик» та «трохи змінилася після коронавірусу»: у соцмережах та ЗМІ активно обговорюють зовнішність Юлії Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» вперше після тривалої перерви виступила у Верховній Раді. Проте ЗМІ та український Facebook більше зацікавила її зовнішність, а не сам виступ.

НВ
УНІАН
Главком
Бульвар Гордон
ТАБЛОID

«Прикро спостерігати, як український сегмент Facebook вибухнув лукізмом, жартами та критикою зовнішності жінок після 40-45. Насмішки щодо зовнішності відомої української політикині Юлії Тимошенко з’являються у тому числі серед тих, хто опікується комунікаціями, працює у журналістиці.

Це зайвий раз підтверджує, що жодної бульбашки не існує. Якщо ти працюєш у журналістиці, це не означає, що ти розумієш, що таке дискримінаційні висловлювання», — каже правозахисниця та журналістка Ольга Веснянка.

Вислови на кшталт «жалюгідна зовнішність», «жінка, яка намагається молодитися» звучали навіть без згадки імені політикині.

«Якщо когось обурюють дії жінки у політиці чи вони не поділяють її політичні погляди, то це і варто критикувати по суті, а не по статі. Прикро, що донині такі коментарі сексистського штибу звучать у нібито притомному українському просторі», — каже Ольга Веснянка.

Правозахисниця пояснює: критика зовнішнього вигляду може бути доречною, якщо йдеться, наприклад, про дорогий годинник, який може коштувати 100 тисяч доларів, а публічна особа — чоловік чи жінка — декларують інші статки.

«Коли йдеться про дорогий одяг, дорогі аксесуари у подібних ситуаціях, критика жінок та чоловіків як публічних осіб на відповідальних посадах — доречна. Але все ж дивно, наскільки жваво, попри соціальні проблеми, міжнародні політичні виклики, українці та українки захоплюються ідеями сексизму та поширюють їх».

Схожі записи

Як захиститись від нападу: поради поліцейських

Гендерний аспект реформи державної служби: босоніж чи «соціальним ліфтом»?

Вікторія Кобиляцька

Топ-5 серіалів за 2023 рік: феміністична драма, детектив і жахи