Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Пішла з життя відома українська журналістка Марта Коломиєць
Статтi

Пішла з життя відома українська журналістка Марта Коломиєць

Марта Коломиєць була директоркою Програми імені Фулбрайта в Україні, головою правління Українського жіночого фонду, журналісткою видання Ukrainian Weekly (1991-1998),  співробітницею низки програм з освіти, реформ місцевого самоврядування, розвитку громадянського суспільства. 

Про те, що пані Марта пішла з життя, 16 серпня у Фейсбук повідомив поет і видавець Іван Малкович. “Будучи визначною громадською і суспільною діячкою, яка зробила для України море добрих справ (і мала ще чимало високих задумів), Марта водночас була наділена зовсім неформальним даром здружувати і зріднювати людей з різних континентів, огортаючи їх своєю турботливою увагою”, – написав Іван Малкович.

Сьогодні Марту Коломиєць згадують теплими словами і відзначають її внесок у розбудову демократії в Україні.

“Все життя українське пов‘язане з нею, незлічити тих, хто зараз скаже, що вона помогла”, – відзначає голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Своїм спогадом ділиться і українська співачка Марія Бурмака.

“Світла, сонячна, зібрана, енергійна, справжня, невтомна, тепла”, – так характеризує пані Марту чинна народна депутатка і ексвіцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроантлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Марта Коломиєць народилася в Чикаго. Вивчала журналістику в Іллінойському університеті. В Україну приїхала на початку 1990-х років. Разом з чоловіком, Данилом Яневським, була продюсером фільму про життя патріарха Йосипа Сліпого. Активно підтримувала незаконно ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

Доповнюється…

Схожі записи

«Хапай і біжи»: як у Киргизстані викрадають жінок і називають це «традицією»

Ірина Небесна

Жінка, а не політикиня: сексизм у політичних ток-шоу

Сексизм по-радянськи очима жінки, яка пройшла усі щаблі кар’єрного зростання

Ірина Виртосу