Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Перший Фестиваль рівних прав і можливостей пройшов на Вінниччині
Статтi

Перший Фестиваль рівних прав і можливостей пройшов на Вінниччині

Гості Фестивалю INFEST 2016 прийняли участь у різноманітних інтерактивних та інноваційних заходах, націлених на особистий та громадський розвиток у контексті дотримання прав кожного.

INFEST 2016 представляв п’ять основних потоків:

  • практично-просвітницький – майстер-класи, лекції
  • перформативний – вистави, публічні дебати, майстер клас з самооборони
  • відео-майстерня – перегляд та обговорення тематичних відео-роликів
  • консультації – безкоштовні консультації з питань захисту власних прав
  • панельний інтерактив – мистецькі заходи, флеш-моб, виставка карикатур на тематику протидії дискримінації, інфографіка.

Розпочався захід з цитування Конституції України, статті 24  та виступу Емми Уотсон – посланниці доброї волі ООН на Генеральній Асамблеї ООН у підтримку політики рівних прав і можливостей.

zahalna

Всі локації креативного простору Антикафе «Артинов» Вінниці були переповнені та насичені подіями.

Надихала власним професіоналізмом і досвідченістю Ірина Ткачук (ГО «Оріана-Світ», редакторка ТК «Доба»), вона змотивувала всіх переосмислити дуже цікаві та неординарні медіа-кампанії гендерного спрямування.

Кандидатка філософських наук і мистецтвознавиця Тамара Злобіна поговорила з аудиторією про гендерний розпад у сучасній Україні та про перепитії формування нових постмайданівських гендерних моделей. Учасники із задоволенням включались у дискусію та активно переймались озвученими проблемами.

ГО «Вінницький Дебатний Клуб» презентував публічні дебати на тематику: Ця палата вважає, що флеш-моб #ЯНеБоюсьСказати повинен бути анонімним. Захід показав необхідність багатоаспектного розгляду будь-якої проблеми, в першу чергу, що може стосуватись реалізації прав та надання можливостей кожному.

publ-debaty

ГО “Вісь” та їх Гендерний Соціальний театр виступив з виставами-мініатюрами з гостросоціальних тем «Без насильства у майбутнє», що стосуються дотримання рівних прав і можливостей громадян та громадянок України.

sots-teatr_5

Одним із найбільш неординарних заходів INFEST_2016 стало Світове кафе з жестовою мовою. Організатори та учасники захопили всіх атмосферою доброзичливості, привітності та радості. Робота Вінницького інституту Університету “Украіна”.

zhest-teatr_2

Майстер-клас із самооборони з елементами WEN-DO

у рамках INFEST 2016 пройшов дуже захопливо та корисно. Учасники з радістю долучались до процесу та освоювали нові для них тактики самозахисту.

Арт-майстерня здивувала результатами, новим незвичним поглядом на звичайні речі поділились учасниці арт-майстерні на своїх малюнках.

У заході взяли участь впливові та прогресивні громадські організації, небайдужі політики, освітяни, юристи та громадяни Вінницької області, зокрема м.Вінниці, м.Козятина та м.Жмеринки.

art4

Для нечуючих студентів був переклад жестовою мовою.

Відгуки учасників:

«Студенти наші у захваті від участі у фестивалі, особливо нечуючі, їм важливо бути соціально потрібними. Багато хто з них взнав нове про гендер і ми навчили усіх жестовою мовою говорити «Гендерна рівність»!»

«О фестивале – это креатив, энергия, позитив, современность, актуальность, перспектива, в общем, калейдоскоп ярких красок, ну и…аромат дружеского кофе )…»

«Від Фестивалю привезла в Жмеринку цілий шквал позитивних вражень і велике бажання зробити щось подібне для жмеринчан!»

«Фестиваль був дуже крутим, інформативним багато вражень та емоцій, дуже вдячний)».

Схожі записи

#легалізуватифемінітиви — це не про змусити, а про дозволити

Оголошено конкурс на кращий гендерно чуйний матеріал

«Знайте своє місце, жінко»: нардеп Кива в Раді ображав журналісток