Організація Об’єднаних Націй закликає Україну прислухатися до громадян та громадянок, які зібрали підписи під петицією до президента, та прискорити ратифікацію конвенції Ради Європи «Про запобігання та протидію насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульської конвенції — ред.).
Про це йдеться на офіційному сайті організації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому важливо ратифікувати Стамбульську конвенцію: думки нардепок та експертного середовища
“Насильство щодо жінок та дівчат – це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку, і на розвиток країни в цілому. Пандемія COVID-19 змінює спосіб нашого життя – в той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами“, — йдеться у заяві ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домашнє насильство, здоров’я та фінанси: як COVID-19 впливає на життя жінок
Нагадаємо, 14 травня петиція на сайті президента України за ратифікацію Стамбульської конвенції зібрала 25 000 необхідних підписів.
Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року, однак досі не ратифікувала її. Проект Закону про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, вносився до українського парламенту в листопаді 2016 року і не набрав необхідної кількості голосів. Попри те, що в документі йдеться про важливі та актуальні питання, конвенція продовжує викликати гострі дискусії і досі не є ратифікованою.