Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Нормалізація домагань і знецінення: «Квартал 95» розкритикували за номер про ТЦК
Статтi

Нормалізація домагань і знецінення: «Квартал 95» розкритикували за номер про ТЦК

Жіночий ветеранський рух відреагував на гумористичний номер Студії «Квартал 95», де показали пародію на колишнього начальника Рівненського ТЦК Олександра Ярмошевича.

Організація зауважила, що номер від «Кварталу» знецінює повагу до військового строю та насміхається над жінками у війську. До того ж нормалізує сексуальні домагання та неетичну поведінку на робочому місці.

«Жарт 95 кварталу обурливий, особливо в момент, коли існує величезний запит на повагу до війська і його атрибутів — однострою, шевронів, прапору. Недолуга сцена висміює конкретний кейс, де службові особи порушують професійну етику. В умовах надважкої війни за незалежність жінки в армії є кадровим потенціалом для ЗСУ, але замість того, щоб демонструвати успішні історії сміливих військових у публічному просторі, ряджені коміки в ефірі державного телебачення продовжують знецінювати жінок у війську подібними сценами», — заявили в організації.

У русі Veteranka також нагадали про петицію щодо впровадження механізмів протидії сексуальним домаганням у війську:

«У той час, коли в армії відсутній механізм, який дієво реагує на сексуальні домагання, ми споживаємо контент про те, що подібні випадки є чимось смішним та безпечним, підтримуючи насилля та применшуючи його вплив на якість роботи Збройних Сил. Ми прагнемо будувати професійну армію, а гідність та етичні норми — важливий фундамент для ЗСУ».

Читайте також: «Ми змушені воювати на два фронти»: історії жінок у війську

Заборонити використання форми для гумористичних шоу та публічно вибачитися

Поетеса та військовослужбовиця Ярина Чорногуз у своєму дописі звернулася до депутатів із пропозицією заборонити використовувати форму сил оборони у гумористичних шоу та запровадити покарання за зневагу до захисників.

«Не буду постити кадри з їхнього бл******го шоу, бо для мене поранення, ампутації отримані в боях за існування своєї держави — виглядають приємніше, бо викликають захоплення мужністю тих, хто їх отримав.

Не буду також говорити про необхідність вибачитися перед ЗСУ, віддати гроші зароблені за концерти, де висміювалася форма, в якій віддали та віддають життя за Україну наші бійці, — на дрони, про те, що шоумени і шоуменки мають щонайменше після цього мобілізуватися аби відмити репутацію хоч трохи — не буду, бо це люди без гідності та самоповаги, раз їм нічого не замуляло показати на мільйонні аудиторії у воєнний час таке ганьбище.

Звернуся одразу до знайомих депутатів із пропозицією відреагувати законодавчо на даний прецедент. Заборонити використання статутних форм сил оборони України (піксель та мультикам) у гумористичних шоу та запровадити грошове стягнення, виправні роботи адміністративну (може, навіть кримінальну) відповідальність за подібну зневагу до військових», написала Чорногуз.

Номер для російської пропаганди

Голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк також відреагувала на цю ситуацію.

«Тільки недавно поговорили ж про це… Не знаю, як іще треба, щоби дійшло… Збирали «творців», проводили круглий стіл, понад 120 медіа було, говорили про неприпустимість оцього лайна», — прокоментувала Герасим’юк.

Журналістка Яніна Соколова у своєму фейсбуку зауважила, що такий «гумористичний номер» дуже смакуватиме російська пропаганда.

«Сіськадовськ» був не єдиним зашкваром «95 кварталу». Днями «гумористи» показали номер, у якому висміяли скандал із начальником одного з ТЦК у Рівненській області, який цілувався з працівницями військкомату. Але, вибачте, цією пародією «95 квартал» обі*рав не лише цього військкома (який, до речі, має великий бойовий досвід і після скандалу перевівся на бойові позиції). Обі*рали військових загалом, зокрема і жінок-військовослужбовиць. Впевнена, такий «гумористичний номер» дуже смакуватиме російська пропаганда», — прокоментувала Соколова.

Що трапилося?

Студію «Квартал 95» розкритикували через номер із великоднього випуску шоу. Номер отримав назву «Начальник Рівненського ТЦК шифрується від російських шпигунів».

Це пародія на колишнього начальника Рівненського ТЦК Олександра Ярмошевича, який втрапив у скандал через відео, на яких він цілується з жінками.

У відео зіграли акторки «Жіночого кварталу», а також Андрій Рибак — ведучий, комік, колишній учасник шоу «Холостячка».

За сюжетом, нова працівниця ТЦК скаржиться своїм колегам, що начальник намагався її поцілувати. А у відповідь їй пояснюють: у ТЦК встановили жучки й камери відеоспостереження, тож вони вигадали «шифр», щоб таємна інформація не потрапила до російських спецслужб. 


Читайте також: Образливі жарти про Скадовськ: журналістка подала скаргу на виступ «Кварталу 95»


Цей «шифр» отримав назву «ДПО» («дотики-поцілунки-обіймашки»). Тож нову працівницю просять «не панікувати», коли начальник мацає її або цілує, адже так він «передає інформацію». 

До прикладу, одна з працівниць, яку грає Ірина Сопонару, каже новенькій: «Це виходить, що він хотів тобі дати дуже серйозне завдання, [коли хотів поцілувати тебе]. Щоб ти пішла в ГУБ — Головне управління безпеки — і передала їм документи по комплектації. Ти панікерша».

Номер «Кварталу» викликав обурення в коментарях, також про нього негативно висловлюються в соцмережах. Студію звинувачують у знеціненні військових, а також у нормалізації сексизму й домагань на робочому місці. 

Студія «Квартал 95» поки що ніяк не прокоментувала цю ситуацію.

Схожі записи

Стамбульська конвенція: 14 липня онлайн-подія про готовність України до ратифікації

Адмінпротокол на маму, яка залишила дитину з татом: що не так?

ІРРП запрошує на тренінг “Гендерно чуйна журналістика”