Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Не дозволю знецінювати жінок у політиці»: Ірина Геращенко звинуватила Руслана Стефанчука у сексизмі
Статтi

«Не дозволю знецінювати жінок у політиці»: Ірина Геращенко звинуватила Руслана Стефанчука у сексизмі

Народна депутатка Ірина Геращенко звинуватила голову Верховної Ради Руслана Стефанчука в сексизмі. За словами політикині, Стефанчук назвав її «дівчинкою» під час засідання парламенту.

Про це Геращенко написала у своєму фейсбуку.

«Сьогодні спікер Стефанчук зневажливо кинув мені «дівчинка». Поряд ухмилявся ОПЗЖист Бойко. Стефанчук ніколи б не дозволив собі назвати своїх партнерів по ОПЗЖ хлопчиками», — розповіла політикиня.

За словами Геращенко, за такий вислів «у будь-якому європейському парламенті спікер би позбувся посади й кар’єри».

«Я народна депутатка. Співголова фракції Європейська солідарність. Перша жінка на посаді першого віце-спікера. Завжди відстоювала демократію, свободу слова і європейські принципи. Я мама трьох дітей. Я українська жінка, яка брала участь в мирних переговорах і звільняла заручників. Я співавторка закону про гендерні квоти, які дозволили залучити жінок у владу. Мені 53 роки і всю свою політичну карʼєру я відстоювала права українок. І я нікому не дозволю знецінювати жінок у політиці», — заявила народна депутатка.

Геращенко заявила, що надішле листа президентці Європарламенту Роберті Мецолі та іншим колегам, «бо такі речі не повинні залишатися безкарними». Також вона закликала інших жінок підтримати її.

Інші політикині також засудили звернення Стефанчука. Ексвіцепрем’єрка з питань з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила, що голова Верховної Ради не вперше демонструє таку поведінку.

«Це не вперше сексизм і хамство від цього спікера. Ніяк не зрозуміє, що з таким набором до Євросоюзу не беруть», — прокоментувала Климпуш-Цинцадзе.

Депутатка Одеської міської ради Жанна Мандриченко додала, що «дівчинка» — це наруга над фаховістю жінок у будь-якій професії.

«Поведінка та висловлювання Стефанчука відносно «дівчинки» це плювок усім нам в обличчя, це ганьба та наруга над рівністю та нашою фаховістю в будь якій професії… Цей пан не має жодного юридичного та морального права залишатися на посаді спікера», — прокоментувала політикиня.

Що трапилося?

Під час перерви у Верховній Раді депутати від Європейської солідарності звернулися до спікера з вимогою поставити на порядок денний голосування щодо заборони Української православної церкви московського патріархату та постанову про створення тимчасової слідчої комісії щодо фортифікацій і забезпечення ЗСУ дронами.

Зав’язалася суперечка, під час якої Стефанчук звернувся до Ірини Геращенко зі словами «яка хороша дівчинка». Таке звернення обурило депутатку й вона попросила у спікера публічних вибачень. Як пише видання Букви, через деякий час Стефанчук сказав: «Якщо ви сприйняли це за образу — я перепрошую. Але я не знав скільки вам років. Це була приналежність ваша до статі».

Схожі записи

Ти ніколи не зможеш їм догодити

«Золото» Ганни Соловей та пропозиція поцілувати журналістку: новий скандал обурив мережу 

Книжки, які надихають жінок до дії