Повага
  • Головна
  • Статтi
  • МОЗ засуджує прояви сексизму: реакція на скандал у Львівському медуніверситеті
Статтi

МОЗ засуджує прояви сексизму: реакція на скандал у Львівському медуніверситеті

Міністерство охорони здоров’я відреагувало на сексистський скандал у Львівському медуніверситеті. Офіційну відповідь опублікували на сайті МОЗ. Зазначається, що ситуація, яка склалася у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького неприпустима. 

«Міністерство охорони здоровʼя засуджує будь-які прояви сексизму та упередженого ставлення до студентів. За це кожен, хто був причетний до цієї ганебної ситуації, понесе відповідальність», пише МОЗ.

Читайте також: Стереотипи та сексизм: навіщо медіа транслюють упередження щодо жінок?

У міністерстві також зауважили, що вже створили комісію, яка проаналізує ситуацію та дасть детальну оцінку діям ректора та членам приймальної комісії.

«Окремим предметом розслідування стане бездіяльність представника МОЗ, який був присутній на засіданні через відеозвʼязок, однак жодним чином не відреагував на неприпустиму поведінку приймальної комісії університету», — коментують на сайті міністерства.  

Будь-які прояви сексизму — це ганьба для закладу вищої освіти

Зазначено, що відповідні кадрові рішення будуть ухвалені найближчим часом. Також пообіцяли опрацювати численні скарги студентів Львівського медуніверситету щодо процедури розподілу в інтернатуру.

«Студенти, наші майбутні медики, які у війну продовжили навчання та планують будувати свою карʼєру в Україні, в жодному разі не мають ставати мішенями для словесного насильства. 

Будь-які прояви сексизму, словесне насильство, упереджене ставлення чи образи в бік студентів — це ганьба для закладу вищої освіти та його керівництва. Такі дії не залишаться без покарання», — заявило МОЗ.

Також міністерство попросило вибачення у студентів та студенток, які стали потерпали від згаданої ситуації.

Нагадаємо, 19 червня у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького відбувався розподіл в інтернатуру, під час якого ректор закладу Борис Зіменковський дозволив собі образливі висловлювання та сексистські жарти на адресу студенток.

Схожі записи

Запрацював чат-бот для протидії домашньому насильству під час карантину

Чотири цвяхи в труну патріархату

Дмитро Десятерик

У Великій Британії планують дозволити жінкам воювати на передовій