Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Менеджерку Apple відрядили в безстрокову відпустку після твітів про сексизм
Статтi

Менеджерку Apple відрядили в безстрокову відпустку після твітів про сексизм

Старшу програмну менеджерку з інженерії компанії Apple Ешлі Ґьовік відрядили в безстрокову відпустку після її публікацій про сексизм в офісі у Twitter. Також Ґьовік попросили не користуватися корпоративним месенджером Slack, допоки триває розслідування.

Про це пише The Verge.

«Місяцями я намагалася звернути увагу на взаємини всередині Apple: на роки сексизму, ворожого робочого середовища, гарасменту, небезпечних умов праці, — розповідає Ешлі Ґьовік. — Я просила розслідувати усі ці речі, а вони запропонували мені психотерапію для працівниць та лікарняний. Я сказала їм, що це немає сенсу, а натомість почула, що їм потрібно поговорити з моїм керівництвом щодо встановлення нагляду та кордонів».

Ешлі Ґьовік каже, що запропонувала натомість дати їй оплачувану відпустку. Це компанія і зробила. Але також Ешлі Ґьовік попросили не користуватися корпоративним месенджером. Там менеджерка висловлювала свої побоювання щодо політики компанії.

«Вони також натякнули, що не хочуть, щоб я зустрічалася сам на сам з іншими жінками в компанії. Адже я збирала коментарі щодо занепокоєння політикою Apple серед інших працівниць», — каже вона.

Apple і сексизм

Це вже вдруге Apple розслідує заяви Ешлі Ґьовік щодо дискримінації в компанії за ознакою статі чи гендеру. Попереднє розслідування згорнули, нібито виявивши, що нічого страшного не відбувається.

Зараз Apple бореться з хвилею активізму серед співробітників та співробітниць. Кілька жінок заявляють про своє невдоволення політикою та корпоративною культурою компанії.

У травні працівники та працівниці написали листа із вимогою розслідувати взяття на роботу Антоніо Ґарсія Мартінеса. Він написав книгу про Кремнієву долину з описами жінок, які багатьма сприйнялися як образливі. Через кілька годин Ґарсія Мартінеса звільнили.

Схожі записи

«У бікіні приїдете кухню ставити?»: сексизм у меблевому бізнесі

В українській Вікіпедії з’явилося 140 статей про видатних українок

Як і про що пише нобелівська лауреатка Хан Канг