Повага
Image default
Без категорії Статтi

Мар’яна Садовська увійшла до переліку «Жінки Року 2020» від польського Forbes

Cпівачка та акторка Мар’яна Садовська потрапила до списку топ-жінок за версією польського Forbes.

Видання відзначає, що саме завдяки Мар’яні Садовській та Ельжбєті Подлешьній суттєво посилився польський рух #MeToo: вони заявили про експлуатацію та насильство у Центрі театральних практик Ґарджєніце, одному з найбільш престижних та недоторканних культурних осередків.

” Їхні тексти, так само як свідчення інших пов’язаних із Ґарджєніеце людей, вийшли в інтернет-виданні Двотижневик. Вони описали масштаб насильства, до якого вдавався очільник Центру Влоджімєж Станєвський, легенда театру. Обидві жінки не тільки не побоялися повернутися до власних трамватичних спогадів, а й продемонстрували механізм, який на цілі десятиліття поєднав мистецтво з маніпуляцією, ламанням характерів, психічним терором. Мар’яна Садовська – композиторка, у 1991-2001 роках – акторка, музична директорка та композиторка Театру Ґарджєніце”, – йдеться у Forbes.

Раніше у матеріалі «Інститут театру — це інститут насильства» Повага зібрала думки акторок та режисерок про сексизм, харасмент та насильство в театрі. Після нього своєю історією поділилася і Мар’яна Садовська. Прочитати її можна за посиланням.

Нагадаємо, Днями журнал Forbes назвав найвпливовіших жінок року. Список знову очолила канцлер Німеччини Анґела Меркель. Другу позицію зберегла за собою колишня очільниця МВФ, а зараз глава Європейського центрального банку Крістін Лаґард. Третя в списку – Камала Гарріс, яка стане першою жінкою – віцепрезидентом США у адміністрації обраного президента Джо Байдена.

Схожі записи

Шість дружин Генріха VІІІ. Зворотній бік лицарства

Що ти зробила не так?

Парламент підтримав законопроєкт про декрет для татусів