Повага
Image default
Без категорії Статтi

Мар’яна Садовська увійшла до переліку «Жінки Року 2020» від польського Forbes

Cпівачка та акторка Мар’яна Садовська потрапила до списку топ-жінок за версією польського Forbes.

Видання відзначає, що саме завдяки Мар’яні Садовській та Ельжбєті Подлешьній суттєво посилився польський рух #MeToo: вони заявили про експлуатацію та насильство у Центрі театральних практик Ґарджєніце, одному з найбільш престижних та недоторканних культурних осередків.

” Їхні тексти, так само як свідчення інших пов’язаних із Ґарджєніеце людей, вийшли в інтернет-виданні Двотижневик. Вони описали масштаб насильства, до якого вдавався очільник Центру Влоджімєж Станєвський, легенда театру. Обидві жінки не тільки не побоялися повернутися до власних трамватичних спогадів, а й продемонстрували механізм, який на цілі десятиліття поєднав мистецтво з маніпуляцією, ламанням характерів, психічним терором. Мар’яна Садовська – композиторка, у 1991-2001 роках – акторка, музична директорка та композиторка Театру Ґарджєніце”, – йдеться у Forbes.

Раніше у матеріалі «Інститут театру — це інститут насильства» Повага зібрала думки акторок та режисерок про сексизм, харасмент та насильство в театрі. Після нього своєю історією поділилася і Мар’яна Садовська. Прочитати її можна за посиланням.

Нагадаємо, Днями журнал Forbes назвав найвпливовіших жінок року. Список знову очолила канцлер Німеччини Анґела Меркель. Другу позицію зберегла за собою колишня очільниця МВФ, а зараз глава Європейського центрального банку Крістін Лаґард. Третя в списку – Камала Гарріс, яка стане першою жінкою – віцепрезидентом США у адміністрації обраного президента Джо Байдена.

Схожі записи

Як руйнувався патріархат до того, як це стало мейнстрімом

Keep Fit And Fabulous Over Forty! Hello!

Ірина Виртосу

«Если ты не проститутка, то зачем носишь ее форму» — головний по гендерній рівності Запорізької області