Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Майже 145 тисяч випадків домашнього насильства зафіксували в Україні за півроку
Статтi

Майже 145 тисяч випадків домашнього насильства зафіксували в Україні за півроку

Сергій Альошкін
Сергій Альошкін

Майже 145 тисяч випадків домашнього насильства зафіксували в Україні упродовж першого півріччя. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Сергій Альошкін, пише Укрінформ.

Читайте також: 76 синців: у Дніпрі померла жінка, яка потерпала від домашнього насильства

За словами Альошкіна, після 24 лютого 2022 року поліція фіксувала зменшення кількості звернень щодо домашнього насильства. Але вже цього року правоохоронці фіксують збільшення кількості таких випадків.

«Якщо будемо порівнювати з минулим роком, то цих випадків уже зафіксовано десь на 40% більше. За півроку — це майже 145 тисяч», — поінформував Альошкін.

Він нагадав, що постраждалим від домашнього насильства слід телефонувати на номер 102 — відповідну заяву диспетчери передають наряду поліції:

«Вони відразу виїжджають на виклик. Першочергово — це припинити домашнє насильство, і відповідно, фіксувати обставини, заяви постраждалих. І після цього вже збираються матеріали і визначається ступінь відповідальності — або адміністративна, або кримінальна».

Читайте також: Куди звертатися постраждалим від сексуального насильства — поради адвокатки

Сергій Альошкін зазначив, що правоохоронці мають і такий важіль впливу, як проведення оцінки ризиків на місці події та застосування до кривдника термінового заборонного припису. За словами посадовця, працівники поліції можуть заборонити кривднику наближатися до постраждалих, а також негайно забрати його з місця, де сталося домашнє насильство.

«Цей припис поліція може застосувати терміном до 10 діб. За його порушення настає адміністративна відповідальність», — додав Альошкін.

Схожі записи

Олександра Голуб: Я за те, щоб не мовчати й активно виступати проти сексизму

Аліна Курлович

Паризьку біржу вперше очолить жінка

Чому важливо підтримати петицію про продаж екстреної контрацепції?