Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Львівська облрада проти реєстрованих партнерств: суд став на бік військовослужбовця
Статтi

Львівська облрада проти реєстрованих партнерств: суд став на бік військовослужбовця

Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправним звернення Львівської обласної ради до керівництва держави з вимогою не допустити ухвалення законопроєкту про «Про інститут реєстрованих партнерств».

Про це йдеться у рішенні суду, опублікованому на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Автором позову проти Львівської облради є бісексуальний військовослужбовець Петро Жеруха, який також створив петицію на підтримку реєстрованих партнерств.

Депутати Львівської облради проти реєстрованих партнерств

У квітні 2023 року Львівська облрада подала звернення до Верховної Ради, президента України та Кабінету міністрів, у якому висловила своє ставлення до законопроєкту про реєстровані партнерства та вимагала не допустити його розгляду й ухвалення.

Депутати зазначили, що він «суперечить Конституції України, Сімейному кодексу України, волевиявленню громадян України і моральним засадам українського суспільства».

«Гомосексуальний порядок денний автори законопроєкту маніпулятивно й агресивно протиставляють pociйському світогляду, прирівнюючи таким чином противників гомосексуалізму до проросійських елементів.

Відтак свою пропозицію надати державне визнання гомосексуальним союзам ототожнюють з турботою про армію, наголосивши, що через невелику кількість гомосексуалістів у Збройних Силах України, держава має виконувати вимоги ЛГБТ», – йшлося у зверненні Львівської облради.


Читайте також: Уроки толерантності: в Україні зняли фільм про ставлення до ЛГБТІК+


Позов проти Львівської облради

У травні минулого року військовий Петро Жеруха подав позов проти Львівської облради. У позові військовий вимагав визнати протиправним та скасувати рішення облради, де та звертається до керівництва країни щодо проєкту закону України «Про інститут реєстрованих партнерств».

Активіст також зауважив, що президент України у відповіді на петицію підкреслив, що Україна обрала рух до демократії, верховенства права та прав людини, і нагадав, що повага і захист основоположних прав людини є основним обов’язком держави.

У своєму позові Жеруха наголосив, що ухвалення рішень із порушених питань не належить до повноважень Львівської облради як органу місцевого самоврядування. Що звернення за своїм змістом є підбурюванням до дискримінації. Також він вказав на процедурне порушення, оскільки звернення не було оприлюднене завчасно до його прийняття.

«Для мене сюр, коли люди, які отримують мої податки, одночасно голосують за заяву прямо проти мене, моїх прав»

Як розповів Петро Жеруха у коментарі для «УП. Життя», подати позов його підштовхнуло небажання миритися зі статусом кво людей, які вважають дискримінаційну поведінку частиною права на самовизначення.

«До сьогодні ті люди, які собі дозволяли зміцнювати власні вже наявні права шляхом пригнічення прав інших груп, не мають сильного опору. Вони відчувають суспільний дозвіл на таку поведінку, що, своєю чергою, масштабує її до «загальноприйнятої», яка врешті стає «традиційною».

Мій позов чітко сказав, що я, як частина громади Львівської області, категорично проти таких заяв представників місцевих влад фактично від мого імені. Це для мене сюр, коли люди, які відповідають за рівень мого добробуту, моєї захищеності на обласному рівні, отримують мої податки, одночасно голосують за заяву прямо проти мене, моїх прав, ба більше – підбурюють і вітають насилля наді мною», – наголосив військовий.


Читайте також: Як російська пропаганда зображує український ЛГБТІК-рух


Петро Жеруха

Суд задовольнив вимоги Жерухи в повному обсязі

Згідно з матеріалами суду, облрада своєї вини не визнала, назвавши претензії Петра Жерухи «необґрунтованими».

«Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову в повному обсязі», – йдеться у судовому рішенні.

«Представники місцевих влад зобов’язані пропагувати, наслідувати затверджені на державному рівні програми, реформи та забезпечувати виконання міжнародних зобов’язань. Проте ця заява говорить про невиконання покладених на них зобов’язань та, фактично, ігнорування вищих органів влади, до яких, за іронією, вони й звертаються.

Зараз я відчуваю, що я не є безсилим, і лиш бажання та багато зусиль можуть змусити ЛОР скасувати своє рішення і відкликати цю заяву. Майбутнє покаже, як сильно нам доведеться бути кармою для представників, обраних нами для керування державними процесами»– підсумував Петро Жеруха.

Відтак Львівська обласна рада має сплатити 1073 гривні судового збору позивачу.

Що пропонує закон про реєстровані партнерства?

У березні 2023 року депутатка Інна Совсун подала у Верховну Раду законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, який дозволив би реєструвати одностатеві шлюби.

У законопроєкті пропонують ввести поняття «реєстроване партнерство» — це добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різних статей в основі якого лежить взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки. Реєстрованим партнерством можуть скористатися будь-хто: військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

Законопроєкт визначає правовий статус, права та обов’язків партнерів та парнетрок, правовий режим майна, питання спадкування, соціальний захист, права у разі смерті чи зникнення парнера чи партерки. Поки що проєкт не прокриває питання у сфері усиновленя й опіки дітей та права партнерів у адміністративно-кримінаьній та податкових сферах.

У червні 2023 року петиція на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства набрала 25 тисяч голосів.

У жовтні 2023 року його також підтримали Міністерство оборони та Міністерство юстиції. Хоча раніше у Міноборони виступали проти законопроєкту, бо вважали, що він суперечить Конституції та дискримінує військових, які укладають традиційні шлюби.

Схожі записи

Змовчати — це розв’язати руки новим хейтерам: Леся Гасиджак подала позов про захист гідності та ділової репутації

«Вдягни мера»: чому одяг — це про зручність, а не про стереотипи

Кандидатів/ок у президенти закликають визначитися щодо гендерної політики