Повага
  • Головна
  • Статтi
  • #ламаюстереотипи: у мережі запустили флешмоб на підтримку жінок у політиці
Статтi

#ламаюстереотипи: у мережі запустили флешмоб на підтримку жінок у політиці

Фото: Олена Жмуріна

Користувачі та користувачки мережі публікують фотографії з “уламками стеретипів” від Національного демократичного інституту та дописи підтримки політикиням в Україні. Фрагменти їм вручили за внесок у руйнування гендерних стереотипів та вклад у побудову суспільства, де панує рівність.

“Уламки” – це частини лабіринту, що встановлювали під Радою у рамках кампанії з підтримки гендерної рівності. Усередині лабіринту було 8 інтерактивних кімнат. Усі вони знайомили відвідувачів зі складнощами та стереотипами, з якими стикаються політикині на початку професійного шляху.

У перший день весни від Національного демократичного Інституту отримала особливу відзнаку – частку зруйнованого стереотипую Знаю, що восени 2020 року напередодні місцевих виборів «шлях для жінок» у політику постав перед Верховною Радою у вигляді велетенського лабіринту. А сьогодні одна з частин лабіринту в мене. Це дуже креативний, важливий для мене, символічний подарунок! Ціную можливість співпраці“, – написала Інна Ящук.

Уламок старого світу, де панує нерівність. Де політика- це “не жіноча справа”, а жінки – лише “берегині” та “слабка стать”. Нехай цей уламок нагадує вам про вашу силу. Про наполегливість і незламність. Про майбутнє без стереотипів, яке стає можливим завдяки вам!“, – написала Олена Жмуріна.

“Я ніколи не приховував своїх феміністичних поглядів, навіть навпаки – пишаюся тим, що я фемініст. Переконаний, що кожну людину необхідно оцінювати за особистими та професійними якостями, а не за статтю. Я переконався у цьому на власному досвіді й намагаюся прищепити це розуміння своїм дітям.Вважаю, що будь-які зміни у країні треба починати із себе, незважаючи на те, що протистояння стереотипам вимагає неабияких зусиль і роботи над собою. Саме тому я з радістю підтримую жінок у боротьбі з будь-якими суспільними бар’єрами, труднощами й упередженнями і робитиму це надалі!”, – написав юрист та політик Дмитро Лубінець.

Довідка: “Йдеш у політику не одна” — це проєкт, покликаний продемонструвати переваги рівноправної участі жінок та чоловіків у політичному житті та виказати підтримку всім жінкам, які балотуватимуться на місцевих виборах 2020 року.

Проєкт реалізовано за участі громадських організацій “Український Жіночий Фонд“ та “Інститут Розвитку Регіональної Преси”, а також платформи “Жінки – це 50% успіху України” і кампанії проти сексизму в медіа та політиці “Повага” за підтримки Національного Демократичного Інституту, Швеції та Міністерства міжнародних справ Канади. Ідея, дизайн, розробка та реалізація складників кампанії належить технологічній креативній агенції [isdgroup]

Схожі записи

Дівчатка, це не ваше — чому жінкам не раді у барбершопах

Гендерна рівність очима знаменитостей: селебрітіз акцентують увагу на проблемі

Презентація серії відеоісторій «Шлях жінки в політику»