Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Сексистські подарунки до 8 Березня: що пропонують українські інтернет-крамниці
Статтi

Сексистські подарунки до 8 Березня: що пропонують українські інтернет-крамниці

Пригадуючи, як чиновники на Полтавщині «відзначили» в одному з конкурсів успішних жінок каструлями, «Повага» вирішила перевірити, які подарунки та знижки пропонують до 8 Березня українські інтернет-магазини.

Власне, ми не помилилися у своїх передбаченнях і таки знайшли сексизм у комерційних пропозиціях вітчизняних крамниць.

Отож з-поміж футболок, килимків для йоги та ігрових наборів магазин «Епіцентр» пропонує зі знижками до «Свята весни», а не Міжнародного дня боротьби за права жінок набір каструль. Уявіть, що таке кухонне приладдя подарували до якогось свята чоловікам.

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\4.png

Магазин «Єва» тиражує образ «принцеси» у своєму промовідео до свята й пропонує принцу «здивувати» дівчинку декоративною косметикою. 

І власне все б нічого, косметика – досить непоганий подарунок, якби її запропонували вольовій жінці для доповнення образу, а не дівчинці від принца.

Нагадаємо, «Повага» вже писала про гендерний дисбаланс у медійній політиці цієї торговельної мережі.

«Не зав’яне, не пропаде». Саме з таким лозунгом закликають купувати не квіти до 8 Березня, а техніку з інтернет-магазину «Цитрус». 

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\6.png

Треба віддати належне, пропозиції цілком пристойні, але серед телефонів, ноутбуків і фітнес-трекерів усе-таки причаївся блендер. Він тонко, по-сексистськи, натякає, де місце жінки. 

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\2.png

Нібито правильний девіз «Girl power» узяв собі до Міжнародного жіночого дня магазин stylus.ua. 

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\5.png

Втім запропоновані акційні товари кажуть зовсім протилежне. Зі знижками там пропонують сковорідки та набори кухонних ножів. То в чому ж тоді дівоча сила – в умінні смажити яєчню? 

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\8.png

Розпродаж до «Свята весни» влаштував і інтернет-магазин «Розетка».

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\3.png

 Добірка акційних подарунків тут також неоригінальна – з пралками та наборами каструль.

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\9.png

У своєму «Сейлі до 8 Березня» сковорідки та набори каструль пропонує також мережа магазинів «Фокстрот».

C:\Users\Natasha\Desktop\Нова папка\10.png

– У мене складається враження, що люди, котрі досі вітають жінок зі «святом весни і краси», живуть у якомусь іншому вимірі, де інформація, що 8 березня – це Міжнародний день прав жінок і миру, просто відсутня. З одного боку, тягнеться «радянський шлейф», якого ми досі не можемо позбутися, з іншого – бізнес використовує жінок як приманку для реалізації своїх товарів і послуг.

Однак ті, хто дбають про свій імідж, розуміють, що привітання «прекрасної статі» зі святом весни, дарування каструль, сковорідок, прасок та іншої побутової техніки чи засобів для догляду за домом – це моветон. Бо жінка – це не наймичка, не рабиня, не обслуговуючий персонал. Вона не народжується з обов’язком обслуговувати всіх, із ким проживає. Бо каструля чи сковорідка – це не про свято. Ані «весни і краси», ані будь-яке інше.

Це – про важку роботу, яка знецінена, бо її, зазвичай, виконують жінки, а чоловіки сприймають як належне. Суспільству давно час позбутися стереотипного уявлення про роль жінки, від цього зміниться й уявлення про подарунки. І не лише один-єдиний раз на рік, – зазначає Богдана Стельмах, координаторка Волинського прес-клубу, феміністка.

Багато жінок цього дня відмовляються від подарунків та квітів, натомість виходять на марші на підтримку гендерної рівності. Цьогоріч жіночі мітинги в багатьох українських містах пройдуть під гаслом «У пандемії жіноче обличчя». Учасниці маршів вимагатимуть ратифікації Стамбульської конвенції; збільшення соціальної допомоги матерям, які виховують дітей, та додаткової підтримки дітей з інвалідністю; створення безпечних умов праці для категорій жінок, які працюють у галузі з високим ризиком зараження вірусом тощо.

Ради справедливості варто зазначити, що багато жінок не проти отримати подарунок до 8 Березня. Презентуйте жінці не каструлю, а корисний подарунок без натяку на дискримінацію, скажіть, що ви щодня захоплюєтеся й пишаєтеся нею, відзначте це свято правильно!

Наталка Сіробаб

Схожі записи

Обійміть мене хоч хтось: манґа Наґати Кабі «Мій лесбійський досвід самотности»

Ганна Улюра

«Компанії розуміють, що скандал швидко не забудеться, тому припиняють співпрацю» — експертка про скандал із Тодоренко

ЗМІ відтворюють хибний стереотип, що жінка, яка народила, має йти з роботи – віце-спікерка Ради