Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Компанію Disney звинувачують у нерівній оплаті праці чоловіків і жінок
Статтi

Компанію Disney звинувачують у нерівній оплаті праці чоловіків і жінок

Одну з найбільших корпорацій індустрії розваг у світі The Walt Disney Company звинувачують у систематичній недоплаті жінкам у Каліфорнії. У судовій справі зазначено, що працівниці компанії в штаті заробляли на 150 мільйонів доларів менше, ніж їхні колеги-чоловіки впродовж восьми років, пише Reuters.

У груповому позові проти Disney беруть участь 12 500 нинішніх або колишніх штатних працівниць компанії.

Читайте також: Стереотипи та сексизм: навіщо медіа транслюють упередження щодо жінок?

Аналіз кадрових даних Disney із квітня 2015 року по грудень 2022 року показав, що жінки, які працювали у Disney, отримували приблизно на 2% менше, ніж чоловіки. Дісней заперечує ці висновки.

«Твердження позивачок про нібито різницю в оплаті праці між жінками та чоловіками просто неправдиві. Ми підтвердимо свою позицію під час судового розгляду», — сказала помічниця головного юрисконсульта та керівниця відділу трудового законодавства Disney Шона М. Свонсон.

Читайте також: «Чоловік-берегиня» і «дихання простатою»: як блогерка кепкує зі стереотипів

Перший позов проти Disney подала ЛаРонда Расмуссен у 2019 році. Вона дізналася, що шість чоловіків із однаковою посадою заробляли значно більше, включаючи одного нещодавно найнятого працівника, у якого менший досвід, проте він заробляв на 20 000 доларів більше. Інші працівниці Disney приєдналися до позову.

Нижча оплата праці жінок у Каліфорнії порушила б закон штату про рівну оплату праці та закон про справедливе працевлаштування та житло.

Схожі записи

Про жінок без фалоцентризму: 10 різдвяних фільмів для феміністок

Сата Райот

В Афганістані жінки протестували проти закриття салонів краси

Чи і досі смішно?