Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Княгиня Ольга у бронежилеті: бійчині вимагають забезпечити надійним захистом жінок у війську
Статтi

Княгиня Ольга у бронежилеті: бійчині вимагають забезпечити надійним захистом жінок у війську

Пам’ятник княгині Ользі у бронежилеті
Пам’ятник княгині Ользі у бронежилеті

Пам’ятник княгині Ользі, що на Михайлівській площі в Києві, вдягли в бронежилет. Із такою акцією виступив Жіночий ветеранський рух, щоб привернути увагу та наголосити на потребі в надійному захисті військовослужбовиць. Надто — на необхідності мати українського виробника, який може забезпечити виробництво жіночих бронежилетів, зручної зимової форми, касок, берців маленьких розмірів та іншої жіночої амуніції.

Читайте також: Що потрібно знати про військовий облік для медикинь

Юлія Кіріллова
Юлія Кіріллова

«Цією громадською акцією ми звертаємося до Міноборони, аби вони публічно звернулися до всіх виробників бронезахисту, об’єдналися та забезпечили жінок-військовослужбовиць надійною амуніцією з урахуванням анатомії. Якщо не почати це робити негайно, ми фактично втрачаємо наших військових. Наразі 5 тисяч захисниць нарівні з чоловіками боронять нашу землю на передовій безпосередньо у зоні смертельного ризику», — коментує ветеранка Юлія Кіріллова.

Читайте також: Жіноча форма: як fashion-індустрія допомагає військовослужбовицям

Належна броня надважлива, аби людина довше зберігала своє здоров’я, щоб рятувати інших

Парамедикиня Олена Шарговська зазначає, що сьогодні жінки у війську змушені носити «чоловічий» варіант амуніції. А така броня значно важча. Тож, щоб зменшити вагу, часто використовують неповний захист. Наприклад, виймають деякі плити.

Олена Шарговська
Олена Шарговська

«Без полегшених плит вага такого бронежилета може сягати від 8-10 кілограмів. У сукупності з рюкзаком 15-20 кг, аптечкою, різним одягом та додатковою амуніцією таку вагу щодня носить на собі парамедик. Мені, наприклад, важливо, щоб броня не заважала працювати, тому в мене менша вага за рахунок неповного захисту (боки відкриті, незахищені). Належна броня надважлива, аби людина довше зберігала своє здоров’я, щоб рятувати інших. Наразі забезпечення жінок відповідною бронею не просто актуальне, а нагальне завдання. Відлік іде на хвилини, адже дівчата вже на фронті, а амуніцією досі не забезпечує держава», — наголошує Олена Шарговська.

Читайте також: В Україні розробили перший бронекостюм для жінок

Ветеранки також нагадали, що вже тестували бронезахист кількох українських виробників.

«Наші відгуки позитивні, але закупівлі з-за кордону доставляються в критично тривалий час. Одна з поставок із Америки у нас зайняла півроку. Тому ми наголошуємо на тому, щоб матеріально-технічне забезпечення захисниць було не на плечах волонтерів. Це відповідальність Міністерства оборони України», — йдеться у заяві Жіночого ветеранського руху».

Фото: Олександра Злуніцина

Схожі записи

Херасмент вовка Червоної Шапочки або про що мовчать старі казки

Як поважати вагітних, або чому сказати «який у тебе місяць» та «ти ж майбутня мама» некоректно

Відповідальний бізнес: як українські компанії протидіють насильству