Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Гендерна Уповноважена Катерина Левченко — у тoп-100 найвпливовіших людей світу з питань гендерної рівності
Статтi

Гендерна Уповноважена Катерина Левченко — у тoп-100 найвпливовіших людей світу з питань гендерної рівності

Опублікований рейтинг “Гендерна рівність. Toп-100 найвпливовіших людей в глобальній політиці”. Він створений міжнародною організацією Аpolitical.  У списку — 94 жінки та 6 чоловіків. Україна потрапила до рейтнгу гендерної впливовості та увійшла до підгрупи “Державна служба” завдяки Катерині Левченко, гендерній Уповноваженій уряду.

Катерину Левченко новина про потрапляння до рейтнигу найвпливовіших людей, які роблять світову гендерну політику, застала в літаку. Вона поверталась з Стразбурга, де проходило засідання ГРЕТА — групи експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми. Про це Катерина Левченко розповіла “Повазі“.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катерина Левченко: «Будь-яка людина, яка прагне рівноправності жінок і чоловіків, є феміністично налаштованою»

“Посилання на цей рейтінг переслала мені Іветт Лінгенхьюзен — гендерна радниця спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Від неї дізналася про рейтинг і потрапляння до нього. Інфо ніхто не просив. Як він формується, не знаю, навіть ще не прочитала, що там написано про мене. Принаймі, англійською я називаюсь Government Commissioner for Gender Equality Policy”, — ділиться враженнями гендерна Уповноважена.

За її словами, фахівці і фахівчині в списку дуже поважні, багатьох вона знає особисто. Водночас, Катерина Левченко говорить, що їй дуже приємно, хоча і дивно, бо вона не любить рейтинги.

В Україні стільки чудових, професійних, достойних, наполегливих жінок, які зробили і продовжують робити багато для того, щоб права жінок не були порожнім звуком. Сьогодні вже забезпечення гендерної рівністі із екзотичного поняття визначено пріоритетом уряду. Стрімкі зміни, наприклад, в секторі безпеки та оборони відбуваються не самі по собі, а завдяки наполегливій кропіткій роботі та політичній волі. Рейтинг персоналій не відображає всього цього. А от те, що в рейтингу Україна — це важливо і радісно! Бо результат — то колективна і командна робота, — вважає Катерина Левченко.

Вона також додає, що потрапляння до цього рейтнигу — це великий плюс громадянському суспільству України та громадським організаціям, особливо жіночим. Це знак визнання жіночого руху України. На думку Левченко, це також знак визнання великої політичної волі для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Ця політична воля, на думку Катерини Левченко, сьогодні безпрецедентна для України.

“Попри посилення ультраправих, посилення анти гендерних рухів, наступів радикалів, дуже  важливо скористатися такою політичною волею і забезпечити максимально безповоротність руху. Незалежно від моєї посади, роботи, функціональних обовязків, я займалася і буду займатися цими питаннями”, – додає гендерна Уповноважена уряду.

До впливового світового рейтингу також увійшли: Фумзіле Мламбо-Нгкука, виконавча директорка ООН-жінки, Джастін Трюдо, прем’р-міністр Канади, Джулія Гіллард, колишня прем’єр-міністорка Австралії та голова Глобального інституту жіночого лідерства, Малала Юсафзай, пакистанська правозахисниця, яка виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі, Марлен Шьяппа, французька письменниця, журналістка, державна секретарка Франції з питань рівності жінок і чоловіків, Катя Іверсен, CEO в Women Deliver, Маргот Вальстрьом, міністорка закордонних справ Швеції, Керен Гроун, старша директорка Групи світового банку, Садік Хан, мер Лондону, Емануель Макрон, президент Франції та багато інших світових лідерів.

Аpolitical – глобальна мережа для урядів, яка допомагає державним службовцям і службовицям знаходити ідеї та партнерів, які їм необхідні для вирішення найважливіших завдань, що стоять перед суспільством.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

НДІ організовує онлайн марафон «#Рівністьуполітиці»

«Видимі»: як українці й українки долають стереотипи та наближають перемогу

Оксана Луцишина отримала Шевченківську премію за роман «Іван і Феба»