Катерину Левченко новина про потрапляння до рейтнигу найвпливовіших людей, які роблять світову гендерну політику, застала в літаку. Вона поверталась з Стразбурга, де проходило засідання ГРЕТА — групи експертів Ради Європи з протидії торгівлі людьми. Про це Катерина Левченко розповіла “Повазі“.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катерина Левченко: «Будь-яка людина, яка прагне рівноправності жінок і чоловіків, є феміністично налаштованою»
“Посилання на цей рейтінг переслала мені Іветт Лінгенхьюзен — гендерна радниця спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Від неї дізналася про рейтинг і потрапляння до нього. Інфо ніхто не просив. Як він формується, не знаю, навіть ще не прочитала, що там написано про мене. Принаймі, англійською я називаюсь Government Commissioner for Gender Equality Policy”, — ділиться враженнями гендерна Уповноважена.
За її словами, фахівці і фахівчині в списку дуже поважні, багатьох вона знає особисто. Водночас, Катерина Левченко говорить, що їй дуже приємно, хоча і дивно, бо вона не любить рейтинги.
“В Україні стільки чудових, професійних, достойних, наполегливих жінок, які зробили і продовжують робити багато для того, щоб права жінок не були порожнім звуком. Сьогодні вже забезпечення гендерної рівністі із екзотичного поняття визначено пріоритетом уряду. Стрімкі зміни, наприклад, в секторі безпеки та оборони відбуваються не самі по собі, а завдяки наполегливій кропіткій роботі та політичній волі. Рейтинг персоналій не відображає всього цього. А от те, що в рейтингу Україна — це важливо і радісно! Бо результат — то колективна і командна робота”, — вважає Катерина Левченко.
“Попри посилення ультраправих, посилення анти гендерних рухів, наступів радикалів, дуже важливо скористатися такою політичною волею і забезпечити максимально безповоротність руху. Незалежно від моєї посади, роботи, функціональних обов’язків, я займалася і буду займатися цими питаннями”, – додає гендерна Уповноважена уряду.
До впливового світового рейтингу також увійшли: Фумзіле Мламбо-Нгкука, виконавча директорка ООН-жінки, Джастін Трюдо, прем’р-міністр Канади, Джулія Гіллард, колишня прем’єр-міністорка Австралії та голова Глобального інституту жіночого лідерства, Малала Юсафзай, пакистанська правозахисниця, яка виступає за доступність освіти для жінок у всьому світі, Марлен Шьяппа, французька письменниця, журналістка, державна секретарка Франції з питань рівності жінок і чоловіків, Катя Іверсен, CEO в Women Deliver, Маргот Вальстрьом, міністорка закордонних справ Швеції, Керен Гроун, старша директорка Групи світового банку, Садік Хан, мер Лондону, Емануель Макрон, президент Франції та багато інших світових лідерів.
Аpolitical – глобальна мережа для урядів, яка допомагає державним службовцям і службовицям знаходити ідеї та партнерів, які їм необхідні для вирішення найважливіших завдань, що стоять перед суспільством.
Єлизавета Кузьменко