Повага
Книжкова полиця Статтi

Геть ейджизм: 5 книжок про виклики для жінок

Із ейджизмом стикаються і молоді дівчата, але, мабуть, найбільше від нього потерпають жінки 40+. Особливо якщо відновлюють професійне життя після тривалої перерви на догляд за дітьми. У нас не дуже говорять про таке, але віднедавна такої теми торкнувся серіал «Молода» на Новому каналі. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo канал запустив кампанію «Читаємо з любов’ю», у якій зокрема рекомендує до читання книжки, що допомагають долати стереотипи щодо жінок.

Невидимі жінки

Керолайн Кріадо Перес

«Невидимі жінки», Керолайн Кріадо Перес
«Невидимі жінки», Керолайн Кріадо Перес

Цей світ спроєктований для чоловіків. Про це свідчать дослідження у різних сферах.

На слуху шокуючі результати медичних досліджень: жінок майже ніколи немає в групах, що випробовують ліки, тому вплив деяких препаратів на жінок узагалі невідомий.

Жінки, виявляється, мають дещо відмінні симптоми інфаркту, і часто його неможливо діагностувати, бо лікарі орієнтуються на канонічні «чоловічі» симптоми. Нарешті системи безпеки в автівках розраховані на статуру та масу середнього чоловіка, а не жінки.

Як стверджує авторка, це далеко не все. Вона наводить більше прикладів «невидимості» жінок для розробників товарів та сервісів. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, ба більше — небезпечні для жінок. Проте є план, як це змінити.

Читайте також: Уривок із книги Керолайн Кріадо Перес «Невидимі жінки»

Чому ми не спимо? Жінки й криза середнього віку

Ада Келгун

«Чому ми не спимо? Жінки й криза середнього віку», Ада Келгун
«Чому ми не спимо? Жінки й криза середнього віку», Ада Келгун

Є така U-крива щастя. Із молодого віку, коли весь світ біля наших ніг і ейфорія б’є через край, ми поступово втрачаємо відчуття щастя. Мінімум припадає на 40-45 років для наших сучасників. Це і є криза середнього віку. На жаль, багато жінок цього віку змушені терпіти величезні перевантаження через нерівний розподіл домашньої праці, тотальну відповідальність за дітей, тягар сімейного менеджменту та, звісно ж, упередження у побудові кар’єри після певного віку.

Ада Келгун досліджує основні фактори особистісного вигорання жінок, способи впорядкувати своє життя та шляхи подолання внутрішніх і зовнішніх бар’єрів. 

Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя

Памела Дракермен

«Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя», Памела Дракермен
«Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя», Памела Дракермен

У якийсь момент ви перетворюєтеся для офіціантів, продавців та випадкових співрозмовників у купе потяга з «дівчини» на «жіночку». Суспільство має певні вимоги до жінок різного віку. Ті, що «бальзаківського», мають ходити в сірому й «не відсвічувати». Часом спротив цим очікуванням призводить до гонитви за юністю, якої все одно ніяк не наздогнати.

Американка в Парижі, журналістка та письменниця Памела Дракерман говорить про набуття мудрого ставлення до віку. На її думку, спокійне та гідне сприйняття себе дозволяє спокійно будувати життя, ставитися з іронією до чиїхось очікувань.  

Читайте також: Слова мають значення: 6 книжок для гендерної самоосвіти

Генетичний джекпот. Чому жінки насправді сильніші за чоловіків

Шарон Моалем

«Генетичний джекпот. Чому жінки насправді сильніші за чоловіків», Шарон Моалем
«Генетичний джекпот. Чому жінки насправді сильніші за чоловіків», Шарон Моалем

«Я ж дівчинка!» Так, і саме тому ви набагато сильніша за чоловіка. Серйозно!

Автор досліджував особливості жіночого організму впродовж 20 років. Виявляється, що жінки мають сильніший імунітет, більшу витривалість, меншу схильність до деяких хвороб і швидше одужують. І це далеко не повний перелік переваг, які мають жінки.

Чому ж це жінки — «слабка стать»? Книжка розвінчує стереотипи й міфи про жіноче здоров’я та розкриває, наскільки витривалий та гнучкий жіночий організм. Це наукова відповідь сексизму та доказ, що дівчата справді можуть усе.

Економіка з двома іксами. Грандіозний потенціал жіночої незалежності

Лінда Скотт

«Економіка з двома іксами. Грандіозний потенціал жіночої незалежності», Лінда Скотт
«Економіка з двома іксами. Грандіозний потенціал жіночої незалежності», Лінда Скотт

Якщо більше жінок увійде в активну економічну діяльність, ВВП окремих країн та всього світу зросте астрономічно. Чому ж «якщо»? Невже жінки банально не хочуть працювати? Ні, річ у дискримінації. Якщо говорити про країни, де права жінки обмежені законом чи релігійними нормами, то, звісно, жінки роблять там купу неоплаченої доглядової праці: город, хата, діти. Якщо ж ідеться про розвинені країни, то відсутність поділу сімейних обов’язків порівну з чоловіками та звичайний сексизм «вибивають жінок» із економічних відносин. Лінда Скотт на основі достовірних даних та практичного досвіду стверджує, що подолання цих перешкод на шляху до успіху жінок — перемога для всіх, незалежно від гендеру.

Фото: healthyhappyimpactful.com

Схожі записи

Жінка як секс-об’єкт: чому черкаський футбольний клуб вдався до об’єктивації

Місцеві вибори: у Київраді стане більше депутаток – ЧЕСНО

6 зимних стипендий и грантов для женщин