Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Гендиректор Yakaboo пішов із посади через сексистський жарт
Статтi

Гендиректор Yakaboo пішов із посади через сексистський жарт

Генеральний директор найбільшої української онлайн-книгарні Yakaboo Іван Богдан звільнився після того, як його сексистський жарт викликав обурення у мережі.

Тепер його функції тимчасово виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла. 

Що сталося?

На зустрічі українських популяризаторів читань «Українська книга: після війни, геть від Москви» Івана Богдана запитали, що він може розповісти про портрет сучасного українського читача. 

«Загалом більше [книжок] купують жінки. Ну, як завжди, витрачають кошти, які заробляють чоловіки», — сказав гендиректор.

«Патріархальні «цінності» — це велика шкода і для жінок, і для чоловіків»

Слова Івана Богдана викликали обурення у мережі. 

«Кейс Якабу, як і кілька попередніх срачів показують, що війна — це не привід забувати про антикризові комунікації. Навіть навпаки — люди наелектризовані, і мають поглиблений запит на справедливість.  Тому в публічній комунікації треба бути значно уважнішим та обережнішим», — наголосив консультант із комунікації Олександр Равчев. 

«Я вже багато років займаюся питаннями прав людини і жінок зокрема. І от мене вкрай дивує, як у 21 столітті — ері діджиталізації й інтернетизації — є чоловіки, повз яких проходить інформація про те, що жінки — самостійні люди, які зароблять, розвиваються і розвивають. І так, СЕО Yakaboo може поважати жінок, але чи це заважає йому ставитися до них як до вторинних істот, споживачок, користувачок надбань чоловіків? Хоча на своїй сторінці він написав, що ніколи так не мислив і не має жодних упереджень. Тоді звідки це все прорвалося?.. Жінка може тимчасово не мати роботи, особливо коли в декретній відпустці. Але і чоловіки так само можуть бути в певний період без доходів. Ситуації бувають різні, а патріархальні «цінності» — велика шкода і для жінок, і для чоловіків», — зауважила координаторка громадської організації «Волинський прес-клуб» Богдана Стельмах.

Вибачення і звільнення через сексистський жарт

«Ми впевнені, Іван Богдан не мав на меті нікого образити, оскільки ніколи не мав упереджень в питаннях гендеру та завжди ставився до жінок з повагою. Але його висловлювання не сумісне з цінностями, культурою та поглядами, які сповідує компанія», – йдеться у заяві Yakaboo.

Компанія вибачилася за інцидент та відсторонила Богдана від посади.

Сам Богдан також публічно вибачився за свої слова. 

«Я усвідомлюю, що такі формулювання неприпустимі у жодній формі та за будь-якої ситуації. Це важливий урок для мене. Я усвідомлюю всю відповідальність і розумію наслідки», – написав він.

Схожі записи

Під Міністерством спорту вимагають звільнення президента Федерації велоспорту

Марта Гавришко: Нам треба підкреслювати гендеровану вразливість жінок і чоловіків під час війни

Інна Наливайко

Найчастіше вживають фемінітиви львівські та рівненські медіа — дослідження