Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Гендерночутливий рекрутинг: українські компанії отримали інструкцію
Статтi

Гендерночутливий рекрутинг: українські компанії отримали інструкцію

UNFPA Україна спільно з Happy Monday розробили чек-лист для попередження дискримінації під час влаштування на роботу. Гендерночутливий рекрутинг допоможе забезпечити рівні умови праці для чоловіків та жінок у компаніях.

Згідно з даними дослідження, 56% українців старше 14 років вважають, що існують професії, які підходять виключно для чоловіків або жінок. 79% пояснюють існування «чоловічих» та «жіночих» професій різними гендерними чинниками. Серед них традиційна суспільна думка (38%), різне виховання дівчат і хлопців (29%), різні професійні орієнтації (25%). Дослідження було проведене Info Sapiens в січні 2021 року на замовлення Фонду народонаселення ООН

«Якщо ми чогось не бачимо або не усвідомлюємо, це не означає, що проблеми не існує. Щоб виключити цей дискримінаційний аспект, ми маємо замислитися про ефективність кожного етапу. Ми маємо переглянути ці сталі норми, почати дивитися ширше.

У розробленому спільно з UNFPA Україна документі ми спробували дати поради та показати можливості для більш толерантного та чутливого процесу працевлаштування. Ми впевнені, що впровадження таких процесів допоможе кандидатам та кандидаткам відчувати себе більш гідно в процесі працевлаштування. А також дозволить роботодавцям знайти нові джерела для пошуку талантів, посилити власні позиції на ринку та зробити крок назустріч рівним можливостям для кожного», — зазначила Анна Мазур, засновниця і керівниця кар’єрного медіа Happy Monday.

Лала Зінкевич керівниця проєкту «Трамплін до рівності» каже, що UNFPA Україна працює з 31 компанією, яка підписала Декларації задля гендерної рівності та запобіганню домашньому насильству у 2019 році.

Йдеться про просування декретних відпусток серед чоловіків, боротьбу з домашнім насильством та гендерночутливий рекрутинг. Наступний етап – надання експертної допомоги для проведення гендерного аудиту серед зацікавлених компаній».

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення спільно з партнерами працює у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні. Цілі UNFPA: утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірний розподіл домашніх обов’язків та залучення чоловіків до виховання дітей. 

Схожі записи

Гендерні підсумки 2016 року

Ярина Чорногуз про мобілізацію, жінок у війську та літературу

Жінка, а не політикиня: сексизм на місцевих виборах