Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Дискримінація на роботі: британка подала до суду й виграла справу
Статтi

Дискримінація на роботі: британка подала до суду й виграла справу

Нікола Гіндс дискримінація на роботі

У Великій Британії жінка подала до суду через дискримінацію на роботі. Про це пише The Guardian.

Нікола Гіндс дізналась про свою вагітність, про що повідомила керівнику. Згодом вона зауважила, що ставлення до неї змінилося, а робоче навантаження збільшилося.

За її словами, спроби висловити свою стурбованість керівникам були «ігноровані», і вона пережила кілька нападів паніки. Згодом жінка написала електронний лист своєму менеджерові, де заявила, що не дає ради з робочим навантаженням. Той відповів, що очікував такого, бо «Нікола стала дуже емоційною та плаксивою».

Суд визнав, що начальство розглянуло повідомлення Ніколи «невміло».


Читайте також: Цькування в інтернеті: Марина Ковбан виграла суд у фігуранта журналістського розслідування


Керівник керувався стереотипним уявленням про вагітних

У червні 2021 року відбулася співбесіда, під час якої обговорювалися потреби Ніколи після повернення з декретної відпустки. А вже у вересні 2021 року жінка звільнилася з роботи.

Суддя Роджер Тайнан сказав, що керівник Ніколи створив стереотипне уявлення про неї як про «емоційну вагітну жінку, на яку впливають гормони», і що «за конкретних обставин його опис був зневажливим і принизливим».

«Висновок полягав у тому, що вона не повністю контролювала свої емоції через вагітність, і що в результаті вона нібито висувала необґрунтовані вимоги. Ми переконані, що відсутність оцінки ризиків, а також бездіяльність Каллі в жовтні 2020 року стали суттєвими факторами, які вплинули на рішення Гіндс звільнитися», — сказав суддя.

Нікола очікує компенсацію від свого роботодавця. Вона також прокоментувала ситуацію:

«Я звільнилася не лише щоб припинити неймовірний біль і страждання, через які вони змусили мене пройти. Але й щоб дати надію всім іншим молодим і майбутнім матерям, показати, що ви можете зробити це без величезних судових витрат і з правильною підтримкою. Після 12 років наполегливої праці й самовідданості я завершила кар’єру зломленою жінкою, позбавленою всієї своєї впевненості».

Схожі записи

Українка-миротвориця ООН: «Наскільки мені відомо, першою жінкою, яка поїхала до Східного Тимору, була я»

Страх бути викраденою живе в кожній дівчині в Киргизстані, – співачка-феміністка Зере Асилбек

Правозахисні жіночі організації вимагають поліцію посилити реагування на домашнє насильство під час карантину