Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Чоловік чи ведмідь: тренд у TikTok про насильство над жінками
Статтi

Чоловік чи ведмідь: тренд у TikTok про насильство над жінками

У TikTok набула популярності дискусія, присвячена темі насильства над жінками. Поштовхом стало питання про те, що ліпше — зустрітися в лісі з незнайомим чоловіком чи з ведмедем, пише Wonderzine

Тренд почався з того, що британське медіа Screenshot провело опитування серед жінок, запитавши в них, з ким би вони ліпше опинилися наодинці в лісі — з ведмедем чи з чоловіком. Більшість жінок обрали ведмедя.

«Однозначно ведмідь. Деякі чоловіки дуже страшні», — сказала одна з опитаних жінок.

@screenshothq The question of being stuck in a forest with a man or a bear is circulating on TikTok right now and sparking some interesting conversation.... we know what our answer would be 🐻🌳 #manvsbear #tiktok #tiktoktrend #trending #challenge #streetinterview #voxpop ♬ Terror Music (Scary Song) - IMPERIUM RECORDS

«Якщо на мене нападе чоловік, я все життя намагатимуся змусити людей повірити й поспівчувати мені»

Після цього інші користувачі TikTok почали ставити це питання своїм рідним і друзям, ділячись відповідями в соцмережі. Це викликало дискусії щодо небезпек, із якими стикаються жінки в суспільстві.


Читайте також: «Вишиті болем»: рушники з історіями жінок, які пережили сексуальне насилля


До прикладу, тіктокерка під ніком anaidmargo зазначила, що ця гіпотетична ситуація про чоловіка й ведмедя говорить про проблему віктимблеймінгу, з якою стикаються багато жінок. Тіктокерка також поставила трендове запитання своїй родичці, і відповідь її здивувала.

@anaidmargo

Would you rather be stuck in the woods with a bear or a man?

♬ original sound - Diana

«Я поставила запитання, щоб пожартувати. А вона відповіла: «Знаєш, я краще була б із ведмедем, тому що якщо ведмідь нападе на мене, і я виберуся з лісу [і розкажу про це], усі мені повірять і будуть співчувати. Але якщо на мене нападе чоловік і я виживу [і розкажу про це], я все життя намагатимуся змусити людей повірити й поспівчувати мені». І я не знала, що сказати у відповідь», — розповіла блогерка.

Деякі жінки також запитували своїх чоловіків, із ким вони б залишили своїх дочок у лісі — із ведмедем чи чоловіком. Ті вагалися, однак більшість також обирала ведмедя. Водночас, коли їм давали вибір між ведмедем і жінкою, вони обирали жінку.

Чимало чоловіків розкритикували тренд, заявивши, що жінки перебільшують. Водночас тих, хто погодився з ним і підтримав, — більшість. 

@bbqtiddies #stitch with @Jonathan Buchanan BEARS > MEN #ecology #biology #wildlife #bear ♬ original sound - jj

За даними BearVault, у США з 1784 року ведмеді здійснили 180 нападів на людей. Водночас Національне дослідження постраждалих від злочинів показало, що у 2006 році 232 960 жінок у США були зґвалтовані або зазнали сексуального насильства. Це більш ніж 600 жінок на день.

Схожі записи

Ковалька без рукавиць: Марія Кобець працює в кузні, поки чоловік у війську

Серед основних наративів Росії про західний світ — гендерне питання

Ромські жінки й освіта: що стоїть на заваді?

Ірина Небесна