Повага
Image default
Статтi

Бо принц – слабкий? В Одесі хочуть вилучити з бібліотек книгу про принцес

50 депутатів Одеської обласної ради сьогодні, 16 квітня, проголосували за звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням вилучити з усіх книгозбірень дитячу книгу новозеландської письменниці Кейті О’Нілл «Принцеса+принцеса: довго і щасливо». Про це пише журналістка Євгенія Генова.

«Причиною назвали те, що «принц у коміксах слабкий і не може захистити принцес». Перемога! На щастя, менш «моральні» депутати запропонували наступної сесії вилучити з бібліотек «Івасика-Телесика» і книги Андерсена, бо там вбивають дітей», – розповіла Генова.

«Оце дійсно здобули! Прямо гордість бере за наших депутатів. Реальними ж справами займаються!», – іронізує радниця голови Одеської ОДА Алла Кіріяк.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, на думку депутатів, цей твір підриває «основи суспільної моралі, протирічить Конституції України і чинному законодавству України», оскільки нав’язує дітям чужі традиційному українському розумінню поняття сім’ї, думки про природність одностатевих партнерств, формує думки, що таке партнерство є різновидом сім’ї».

Генова також додала, що Одеська облрада підтримала ще одне звернення до Міністерства освіти і науки України щодо «сприяння забезпеченню вивчення курсів духовно-морального спрямування та популяризації сімейних цінностей у закладах освіти області».

Читайте також: Принцеса і принцеса: що відбувається довкола коміксу про одностатеве кохання

Нагадаємо, раніше Український інститут книги закупив комікс про ЛГБТ-стосунки «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» для бібліотек країни. Зробили це за рішенням Ради незалежних експертів ще у 2019 році. Загалом придбали 1240 примірників.

Однак релігійні та праворадикальні організації почали звинувачувати видавців та посадовців у «пропаганді гомосексуалізму» та діях, спрямованих проти інституту сім’ї. Експерти натомість вважають, що книжка допоможе виховувати спокійних, гармонійних та впевнених людей, а декого навіть врятує.

Книга про принцес

«Принцеса і Принцеса» – це історія про пригоди і взаємини двох дівчаток. Комікс розповідає про принцесу Аміру, якій не подобається звичайне життя королівської доньки, тому вона вирушає в дорогу, аби здійснювати подвиги та допомагати тим, хто цього потребує. Одного разу дівчина звільняє з вежі принцесу Сейді. Тепер героїні разом борються зі злою чарівницею та рятують інших. Зокрема й принца, якому навпаки не до вподоби, що чоловіки-спадкоємці трону обов’язково мають долати монстрів й робити геройські вчинки.

Історію вперше опублікували онлайн як вебкомікс «Princess Princess» у 2014 році, згодом її надрукувало видавництвом «Oni Press» у 2016 році. У 2019 році українське видання коміксу презентували на Книжковому Арсеналі видавництвом «Рідна мова».

Схожі записи

У пастці будинку: що потрібно знати про сплеск домашнього насильства під час карантину?  

Осоромити своїм сексизмом

Як жінки вибороли право на біг