Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Базові знання про гендер»: про що новий освітній серіал для молоді
Статтi

«Базові знання про гендер»: про що новий освітній серіал для молоді

Чверть української молоді вважає, що вплив гендерних стереотипів посилився під час війни. Про це свідчить дослідження громадської організації «Інсайт». Щоб показати, що не так із гендерними стереотипами та чому їм не місце в житті сучасної молоді, Клуб Добродіїв у співпраці з Plan International створив новий освітній серіал для підлітків — «Базові знання про гендер», пише Громадський простір.

Серіал доступний до перегляду за на платформі Дія. Освіта. Мета серіалу — показати підліткам, чому важливо любити та поважати себе, як визначати свої особисті кордони та як розпізнати різні прояви насильства — від словесних маніпуляцій до психологічного тиску чи фізичної шкоди. А також як відстоювати свої права та звернутися по допомогу до дорослого. 

Читайте також: Альтернатива мовчанню: як захистити кордони в команді та в організації

Героями серіалу стали ведучі відвертого шоу «ебаут» Наті Гресько та Влад Болсун

Розвиток гендерної освіти в Україні — це про світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації

Упродовж 10 серій герої на реальних прикладах, а часом навіть власних життєвих історіях, розбирають ризики, які можуть трапитися з підлітками у житті та у мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках. А також булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.  

«Уже сьогодні українці та українки створюють країну майбутнього — де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом. Це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства», — пояснює заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Цей освітній серіал — ще один інструмент для підлітків, щоб розвинути актуальні життєві навички

В основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення «незручних» тем удома. 

«Ми багато спілкуємося з молоддю, проводимо зустрічі та фокус-групи, щоб почути їхній запит. І ми бачимо та чуємо, що вони часто стикаються із ситуаціями, які підривають їхні відчуття власної цінності та віру в себе. Цей освітній серіал — ще один інструмент для підлітків, щоб розвинути актуальні життєві навички, які  допоможуть усвідомлювати свої кордони та говорити про них. А також екологічно відстоювати себе, не шкодячи іншим», — зазначає засновниця та керівниця Клубу Добродіїв Марія Тодорчук.

Читайте також: Проєкт «Re-framing my body-2»: як мисткині дають відсіч гендерним стереотипам

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням. А також контакти служб і сервісів.

«Такі проєкти потрібні не лише підліткам, а й всьому нашому суспільству, щоб ми жили в толерантній країні, яка поважає інших людей і їхні кордони, не дискримінує їх», — ділиться героїня серіалу, Наті Гресько. 

Схожі записи

Підлітка, яка створила гендерно рівні гральні карти, продала вже тисячі колод

Как может проявляться сексизм в средствах массовой информации

«Їв спагеті з кетчупом і стало зле»: як громадську організацію забанили через допис про менструацію