Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Анна Лисенко розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію
Статтi

Анна Лисенко розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію

15-річна запоріжанка Анна Лисенко розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію — операцію із видалення молочної залози. Про це пише Суспільне.

«Це не недолік, це інша краса», — таку назву дала своїй колекції Анна Лисенко. Дівчина каже, комплект складається з бра, у якому є одна чашечка, інша — це просто тканина.

Білизну Анна розробила у межах навчання, вона виграла гран-прі освітнього модуля «Легка промисловість» від громадської організації «STEM IS FEM» й українського бренду жіночої білизни brabrabra.

«Загалом матеріал — це бавовна +8% еластану, також матеріал фурнітури — це пластик. Кольори: чорний, білий, бежевий, червоний, тому що це стандартна колекція на кожен день. Декор — це вишивка у вигляді квітів, на місці так званого шраму», — пояснює розробниця.

Читайте також: Жіноча форма: як fashion-індустрія допомагає військовослужбовицям

Комплекти білизни Анна Лисенко проектувала у двох розмірах:

«Не можна замінити, як наприклад розмір 65Е на 60Д, для цих жінок це неможливо, вони це бра вже носити не будуть».

Показати дівчатам професії

Голова ГО «STEM IS FEM» Єлизавета Коренко розповідає, що ідея проєкту полягала в тому, аби дівчата, які ще не обрали свою професію, могли більше дізнатися про сферу моди та одягу та визначитися, чи підходить їм ця зайнятість у майбутньому.

«Ми працюємо з усіма, хто ще не обрав свою професію, не обрав вищу освіту. Тому цього разу це були дівчата від 13 до 19 років. Вони послухали лекції щодо історії розвитку моди, одягу і впливу змін у світі на те, як змінюється одяг. Також дівчата познайомилися з жінками, які зараз працюють в галузі. Це все ми робимо для того, щоб дівчата могли зрозуміти «от я б хотіла робити те саме» або «я б ніколи не хотіла робити те саме», — говорить Єлизавета Коренко.

Білизна для жінок із мастектомією та бійчинь

На початку модуля дівчата отримали завдання розробити власний комплект білизни, а потім представити свої ескізи. Анна розповідає, ідея створення бра для жінок із мастектомією у неї виникла одразу.

Анна Лисенко
Анна Лисенко

«Я побачила фотографії усміхненої жінки, і мене це дуже надихнуло. Я побачила цю усмішку, тобто, звичайна білизна робить людину такою щасливою. Вона, так, без однієї молочної залози, але вона така щаслива — це мене дуже надихнуло».

Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Як Ольга Вовченко з Чернігівщини активізувала місцевих жінок

Іншою призеркою освітнього модулю «Легка промисловість» стали 17-річна Маргарита Перепелиця з Кривого Рогу. Вона розробила комплекти для жінок, які несуть службу в ЗСУ і перебувають на позиціях. Дівчина розповіла, що обрала саме такий напрямок, адже сьогодні військовослужбовиці перебувають в умовах, коли потребують максимального комфорту та турботи.

Схожі записи

«Червоне вино корисне для вашого травлення!» – як наукова журналістка розвіює міфи від «британських вчених»

Жінок в онлайн-медіа в Україні згадують у 4 рази рідше, аніж чоловіків — ІМІ

Книга на гендерну тематику, яка завоювала неабияку популярність