![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/837c4fba1655fe5d.jpg)
15-річна запоріжанка Анна Лисенко розробила білизну для жінок, які пережили мастектомію — операцію із видалення молочної залози. Про це пише Суспільне.
«Це не недолік, це інша краса», — таку назву дала своїй колекції Анна Лисенко. Дівчина каже, комплект складається з бра, у якому є одна чашечка, інша — це просто тканина.
Білизну Анна розробила у межах навчання, вона виграла гран-прі освітнього модуля «Легка промисловість» від громадської організації «STEM IS FEM» й українського бренду жіночої білизни brabrabra.
«Загалом матеріал — це бавовна +8% еластану, також матеріал фурнітури — це пластик. Кольори: чорний, білий, бежевий, червоний, тому що це стандартна колекція на кожен день. Декор — це вишивка у вигляді квітів, на місці так званого шраму», — пояснює розробниця.
Читайте також: Жіноча форма: як fashion-індустрія допомагає військовослужбовицям
Комплекти білизни Анна Лисенко проектувала у двох розмірах:
«Не можна замінити, як наприклад розмір 65Е на 60Д, для цих жінок це неможливо, вони це бра вже носити не будуть».
![](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/.jpg)
Показати дівчатам професії
Голова ГО «STEM IS FEM» Єлизавета Коренко розповідає, що ідея проєкту полягала в тому, аби дівчата, які ще не обрали свою професію, могли більше дізнатися про сферу моди та одягу та визначитися, чи підходить їм ця зайнятість у майбутньому.
«Ми працюємо з усіма, хто ще не обрав свою професію, не обрав вищу освіту. Тому цього разу це були дівчата від 13 до 19 років. Вони послухали лекції щодо історії розвитку моди, одягу і впливу змін у світі на те, як змінюється одяг. Також дівчата познайомилися з жінками, які зараз працюють в галузі. Це все ми робимо для того, щоб дівчата могли зрозуміти «от я б хотіла робити те саме» або «я б ніколи не хотіла робити те саме», — говорить Єлизавета Коренко.
Білизна для жінок із мастектомією та бійчинь
На початку модуля дівчата отримали завдання розробити власний комплект білизни, а потім представити свої ескізи. Анна розповідає, ідея створення бра для жінок із мастектомією у неї виникла одразу.
![Анна Лисенко](https://povaha.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/384131142_798342245629994_673876301417874852_n-1-1030x687.jpg)
«Я побачила фотографії усміхненої жінки, і мене це дуже надихнуло. Я побачила цю усмішку, тобто, звичайна білизна робить людину такою щасливою. Вона, так, без однієї молочної залози, але вона така щаслива — це мене дуже надихнуло».
Читайте також на платформі «Жінки — це 50% успіху України»: Як Ольга Вовченко з Чернігівщини активізувала місцевих жінок
Іншою призеркою освітнього модулю «Легка промисловість» стали 17-річна Маргарита Перепелиця з Кривого Рогу. Вона розробила комплекти для жінок, які несуть службу в ЗСУ і перебувають на позиціях. Дівчина розповіла, що обрала саме такий напрямок, адже сьогодні військовослужбовиці перебувають в умовах, коли потребують максимального комфорту та турботи.