Повага
Image default
Статтi

Адмінпротокол на маму, яка залишила дитину з татом: що не так?

У Києві поліціянти склали адмінпротокол щодо матері через «невиконання обов’язків із виховання дитини», бо вона лишила дітей із батьком. 8-річний хлопчик, кажуть у поліції, загубився у підземці, бо пішов шукати матір.

Тобто, хлопчик пішов із дому, де був з батьком, а протокол склали на матір.

«Правоохоронці повернули хлопчика мамі, провели з нею профілактичну бесіду та попередили, що потрібно бути уважною та стежити за дітьми. Мати щиро подякувала правоохоронцям, що знайшли її сина та запевнила, що надалі буде більше уваги приділятиме вихованню», — кажуть у поліції.

Протокол склали саме на матір нібито тому, що саме вона прийшла забрати хлопчика. Про це розповіли «Українській правді. Життя» у відділі комунікації поліції Києва.

«Чому склали саме на маму? Тому що мама прийшла. Якби прийшов тато, то на тата б склали адмінпротокол», – сказала Наталія Керницька.

У поліції стверджують, що це не обов’язково мала бути розмова з мамою – усе по ситуації.

Адмінпротокол на маму — це системний сексизм?

У коментарі Повазі юристка Олена Зайцева пояснює, що Сімейний кодекс України чітко визначає, що мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Це навіть не залежить від того, чи перебувають вони у шлюбі.

«Що це означає на практиці? Що немає законом визначеного обов’язку саме матері брати відпустку, коли дитина хворіє. Немає законного обов’язку лише мами піклуватись про харчування, уроки, дозвілля чи спорт дитини. Ніде законом не визначено, що мама повинна слідкувати за наявністю одягу по погоді, змінного взуття чи охайності, відводити чи забирати дитину зі школи чи гуртків

Іншими словами: якщо дитина перебуває без догляду на вулиці, не відвідує школу, ображає інших дітей, перебуває в небезпеці — це не відповідальність матері, це відповідальність обох батьків. А у випадку, коли за дитиною в якийсь момент часу мав слідкувати один із батьків (під час прогулянки, під час догляду за дітьми вдома тощо), поведінка дитини — це його відповідальність. Відповідальність як дорослої дієздатної особи, яка має законом визначені обов’язки щодо дитини. І батько не має тут якихось пільг чи права бути звільненим від відповідальності», — каже Олена Зайцева. 

Обоє батьків мають передбачені законом рівні обов’язки піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

«Ухилення як матері, так і батька від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. І тут я б поставила запитання саме чоловікам: а чи справді ви у рівній мірі з матір’ю дитини турбуєтесь про щоденний розвиток власної дитини?», — каже юристка.

Координаторка проєкту «Вибори без сексизму», голова громадського альянсу «Політична дія жінок» Ірина Тишко наводить дані з дослідження «Турбота, як робота» Олени Стрельник.

«Лише 5% чоловіків беруть відпустку, коли дитина хворіє, 1% — піклуються про зовнішній вигляд дитини, 3% — підтримують інтелектуальний розвиток дитини. У країні існує культура безвідповідального татівства. Гендерні стереотипи суперечать здоровому глузду. Ось вам приклад, бо від чоловіка чекають грошей, кар‘єри, успіху, а від жінок виключно жертовної материнської ролі й виключної відповідальності за дітей. До слова, материнських домогосподарств в Україні понад 90%*!», — каже Ірина Тишко.

*За даними Держстату, зі 100% домогосподарств, де лише одна доросла людина виховує дітей, 93-95% — це матері.

Схожі записи

Майже половина українських онлайн-медіа вдається до сексизму, лукізму та ейджизму — ІМІ

Таліби заявили, що жінкам не місце в уряді, бо їхнє завдання — народжувати

«Не по суті, а по статі»: 6 тез про гендерно чутливу журналістику

2 коментарі

Вероника 25 Травня 2021 at 4:59 pm

КОЛИ МАМА НЕ ЛЮБИТЬ, НЕ ДОВІРЯЄ, НЕ ПОВАЖАЄ АБО ПРОСТО ОБРАЖЕНА НА БАТЬКА ДИТИНИ, ТО ДИВЛЯЧИСЬ НА ДИТИНУ І БАЧАЧИ В НІЙ БАГАТО ПРОЯВІВ БАТЬКА, УСВІДОМЛЕНО АБО НЕУСВІДОМЛЕНО ВОНА ДАЄ ДИТИНІ ЗРОЗУМІТИ, ЩО ЇЇ ЧОЛОВІЧА ЧАСТИНА ПОГАНА. ВОНА ЯК БИ ГОВОРИТЬ: ЦЕ МЕНІ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ. ТИ НЕ МОЯ ДИТИНА, ЯКЩО ТИ СХОЖА НА СВОГО БАТЬКА . І з любові до матері, а точніше із-за глибокого прагнення вижити в цій сімейній системі, дитина все-таки відмовляється від тата, а отже і від чоловічого в собі. За таку відмову дитина платить занадто дорогу ціну. В душі цієї зради вона собі ніколи не пробачить. І обов язково покарає себе за це зламаною долею, поганим здоров ям, неуспішністю в житті. Адже жити з цією провиною нестерпно, навіть якщо вона не завжди усвідомлюється. Але це ціна її виживання.

Кампанія проти сексизму в медіа й політиці "Повага" 26 Травня 2021 at 12:25 pm

Вероніко, а звідки така інформація? Поділитеся джерелом? Бо звучить дуже категорично, наче істина в останній інстанції

Коментарі закриті.