Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Вважається, що ти маєш бути бородатою та брудною», — Ірина Галай, перша українка на Евересті
Статтi

«Вважається, що ти маєш бути бородатою та брудною», — Ірина Галай, перша українка на Евересті

 

У Києві презентували дитячу книгу Катерини Бабкіної та Марка Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків», що вийшла у видавництві «Книголав» за ініціативи Internews та фінансової підтримки Уряду Канади.

Як зазначають автор та авторка, в основі проекту — життєві нариси про 50 видатних українських жінок, які йшли за своїм покликанням. Книжка має на меті розповісти не лише про особистий успіх кожної героїні, а й про великі вчинки, які вплинули на життя багатьох людей, та різноманітність сфер, де жінки досягли значних здобутків, змінюючи світ навколо себе. Це історії про силу духу та віру в себе.

Серед героїнь проекту – науковиці, лікарки, дизайнерки, військові, спортсменки, активістки, волонтерки, літераторки.

«…Одна дівчинка виросла, стала військовою, а потім поїхала у зону воєнних дій на сході України, щоб захистити свою сім’ю та країну. Звали її Оксана…», – так починається у книзі історія військової Оксани Якубової.

Оксана Якубова завітала на презентацію книги та поділилася своїми враженнями:

«Я здивована, що потрапила до цієї книги, бо я бачу стільки видатних жінок. Я не знаю, чи ми зробили прямо щось таке видатне. Ми просто захищали свою батьківщину.  Батьківщина – це і родина також, а якщо це родина – то її треба захищати. Ця історія, яка потрапила до книжки про те, як їли стару тушонку на війні, мабуть, найсмішніша.  Зараз, коли я повернулася, хочеться щоби наша країна дісталася нашим дітям і щоб вони ніколи не пізнали, що це таке піти на війну».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уривок з книги «Це зробила вона»

Ще одною героїнею книжки стала Ірина Галай, перша українська альпіністка, яка підкорила Еверест.

«…Ірина Галай підняла український прапор на найвищій точці планети Земля, а в руках тримала рожевий льодоруб, за яким її впізнали інші члени групи», – йдеться в дитячий книзі.

Повага розпитала Ірину Галай про гендерні стереотипи з якими вона стикнулась під час сходження на Еверест та після свого повернення.  

«Найголовніше, що постійно запитують, це мовляв, як можна було з такими ногами піднятися на Еверест. А також, що я не схожа на на професійну альпіністку. Це дуже мене дратувало. Насправді, найбільша проблема у мене була при сходженні, тому що ніхто не вірив в моє сходження. Особливо гіди-чоловіки. Мене також жахливо поливали брудом в Інтернеті, казали, що це неможливо і що до цього треба готуватися все життя. Мовляв ти маєш бути бородатою та брудною, щоби дістатися Евересту», зізнається альпіністка.

Ірина Галай

Ірина говорить, що коли намагається попросити якоїсь поради щодо безкисневого сходження, яке вона планує зробити, їх дають знехотя. Наприклад, у планах альпіністки, зробити безкисневе сходження в «зону смерті», чого ніхто не робив до цього. Йдеться про гору поряд з Еверестом гору Лхоцзе, її висота 8500 метрів.

Поки ж проходять тренування та робота в паливній компанії, Ірина ще встигає подорожувати Україною та надихати інших жінок. Кілька днів як вона повернулася з Дніпра, де проводила лекцію для жінок, які хочуть почати свій бізнес «Girl Boss».

«Це важлива справа для мене, навіть якщо одну жінку я змотивую на щось хороше, це вже велика моя перемога», – говорить альпіністка.

Книгу «Сила дівчат» видано накладом 5000 примірників. Планується, що її буде безкоштовно розповсюджено у шкільних та дитячих бібліотеках Луганської та Донецької областей, серед дітей-переселенців, сімей ветеранів та бійців АТО, загиблих та зниклих безвісти, а також через волонтерські організації.

Єлизавета Кузьменко

Схожі записи

Топ-5 серіалів за 2023 рік: феміністична драма, детектив і жахи

Мінекономіки працює над зменшенням гендерного розриву в оплаті праці до 2023 року

«Ми розробили та пошили їх за тиждень»: маски української дизайнерки увійшли в топ-20 найкреативніших за версією Forbes

3 коментарі

Йозеф 26 Березня 2018 at 2:23 pm

Окей, факт-чекінг, вочевидь, не про вас, то я просто лишу це тут:
Єжи Кукучка в 79-ому
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%B6%D0%B8_%D0%9A%D1%83%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%BA%D0%B0
Герлінде Кальтенбруннер в 2009
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B4%D0%B5_%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B1%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BD%D0%B5%D1%80
А так-то, звісно, “безкисневе сходження в «зону смерті», чого ніхто не робив до цього”

Admin 26 Березня 2018 at 3:44 pm

Окей, якщо б ви прочитали статтю, то стало б ясно, що мова про першу УКРАЇНКУ на Евересті ;)

Йозеф 26 Березня 2018 at 3:47 pm

Eeeee, ні, цитую в такому разі повністю:
Наприклад, у планах альпіністки, зробити безкисневе сходження в «зону смерті», чого ніхто не робив до цього. Йдеться про гору поряд з Еверестом – гору Лхоцзе, її висота 8500 метрів.

Коментарі закриті.