Близько 50 жінок в Афганістані провели акцію протесту через наказ Талібану закрити всі салони краси. Щоб розігнати активісток, служба безпеки стріляла в повітря та використовувала водомети. А деякі учасниці акції повідомили, що проти них застосували електрошокери. Про це пише AFP.
«Сьогодні ми організували цю акцію протесту, щоб поговорити та домовитися», — сказала працівниця салону, ім’я якої AFP не оприлюднило з міркувань безпеки. — Але ніхто не прийшов із нами поговорити, нас послухати. На нас не звернули уваги, а через деякий час розігнали».
Місія ООН із сприяння Афганістану (UNAMA) засудила силовий розгін протесту.
«Повідомлення про силове придушення мирного протесту жінок проти заборони салонів краси — останнє порушення прав жінок в Афганістані — викликають глибоке занепокоєння», — йдеться у твіті UNAMA.
Reports of the forceful suppression of a peaceful protest by women against the ban on beauty salons – the latest denial of women’s rights in #Afghanistan – are deeply concerning.
— UNAMA News (@UNAMAnews) July 19, 2023
Afghans have the right to express views free from violence. De facto authorities must uphold this.
Заборона на навчання, відвідування парків та спортзалів
У серпні 2021 року уряд Талібану заборонив дівчатам і жінкам відвідувати середні школи та університети, відвідувати парки, ярмарки та спортзали, а також наказав прикриватися на людях.
Наприкінці червня Міністерство сприяння доброчесності та запобігання пороку дало салонам місячний термін на закриття, заявивши, що пільговий період дозволить їм використати запаси.
Читайте також: Що чекає на жінок в Афганістані з поверненням руху «Талібан»?
Міністерство заявило, що надмірна кількість макіяжу заважає жінкам належним чином обмитися для молитви, а також заборонило жінкам нарощувати вії та заплітати волосся.
Безпечне місце для жінок
Салони краси почали відкриватися у Кабулі та інших містах Афганістану протягом останніх 20 років.
Такі заклади вважалися безпечним місцем для зборів і спілкування подалі від чоловіків і надавали важливі можливості для бізнесу для жінок. Часто робота у салоні краси була єдиним джерелом доходу для домогосподарства, яким керують жінки.
Читайте також: Непомітні тенета аб’юзу
Минулого місяця Річард Беннетт, спеціальний доповідач для Афганістану, у своїй доповіді в Раді ООН із прав людини зазначив, що становище жінок і дівчат у цій країні «є одним із найгірших у світі».