Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • Це сказала вона: в українських Вікіцитатах стартував важливий марафон
Статтi

Це сказала вона: в українських Вікіцитатах стартував важливий марафон

До 30 листопада 2022 року в українських Вікіцитатах триває марафон «Це сказала вона». Його вже втретє організовують ГО «Вікімедіа Україна» та Wiki Loves Women. 

Марафон «Це сказала вона» присвячений створенню і покращенню статей про видатних жінок та проходить у межах міжнародної кампанії #SheSaid.

Мета марафону — продемонструвати досягнення жінок та їхню роль в історії, наповнивши Вікіцитати новими статтями про видатних жінок. Наразі в українських Вікіцитатах лише близько 1 023 статті про жінок, що становить 20,8% від загальної кількості біографічних матеріалів.

«Цей проєкт важливий як для розвитку українських Вікіцитат, так і для гендерної рівності на сторінках вікіпроєктів. Спільними зусиллями ми можемо швидко побачити осяжний результат — скажімо, минулого разу у кампанії «Це сказала вона» 17 учасників та учасниць опрацювали понад 200 статей; завдяки цьому частка статей про жінок в українських Вікіцитатах збільшилася на кілька відсотків лише за півтора місяці», — коментує ініціатор проєкту, адміністратор українських Вікіцитат Сергій Липко.

Листівки кампанії #SheSaid

Долучитися до проєкту можуть усі охочі. Для цього треба зробити кілька кроків:

  • Створіть або поліпшіть до 30 листопада якомога більше статей про видатних жінок чи їх твори
  • Додайте хештег #SheSaid в коментарі при створенні чи доповненні статей, а також додайте цю статтю до списку у розділі «Учасники та учасниці, доробок» на сторінці проєкту.
  • Статті про жінок додавайте до Категорія: Жінки (твори жінок — до Категорія: Літературні твори).

Усі активні учасники та учасниці проєкту отримають сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна», а три найактивніші учасники — особливі подарунки.

Схожі записи

«Щоб підсилити видимість українок»: журналістки запустили проєкт про жіночу історію

Дякую, люба Емілі!

У Раді планують перейменувати День захисника України для забезпечення гендерного балансу