Повага
  • Головна
  • Колонки
  • “Ти все зможеш!” та “Валіть варити борщі”: як проходить кампанія підтримки жінок, що йдуть у політику
Колонки

“Ти все зможеш!” та “Валіть варити борщі”: як проходить кампанія підтримки жінок, що йдуть у політику

Підтримка – це один із основних драйверів, який допомагає активним лідеркам і політикиням реалізовувати своє покликання. Прийняття, допомога, а інколи звичайні слова “ти молодець, я з тобою” від близьких людей та громади окрилюють жінок на нові звершення. Такий інсайт віднайшла команда стратегів і стратегинь агентства ISD Group, аналізуючи соціальні дослідження жіночого лідерства. Саме він ліг в основу кампанії “Йдеш у політику не одна”, реалізовано за участі громадських організацій «Український Жіночий Фонд» та «Інститут Розвитку Регіональної Преси», а також платформи «Жінки — це 50% успіху України» і кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» за підтримки Національного Демократичного Інституту, Швеції та Міністерства міжнародних справ Канади.

Серце проєкту – це три історії, засновані на матеріалах з реальних інтерв’ю з діючими українськими політикинями – депутатками ВРУ, а також депутатками міських і селищних рад (з метою забезпечення конфіденційності ми не розкриваємо імена та прізвища). В першому сюжеті йдеться про жінку середніх літ, яка, хвилюючись, розповідає подругам, що збирається йти в політику. Друга історія – про молоду дівчину, яка ініціює реконструкцію спортивної школи, але до закриття голосування на сайті громадських ініціатив залишаються лічені години, а голосів недостатньо. Третя – про жінку-волонтерку, яка прокидається спозаранку, щоб відвезти медикам допомогу, а в цей час її чоловік збирає донечку на концерт.

Кожна з цих історій, про сильних,впевнених та професійних жінок, сповнених бажання змінювати простір та громаду навколо себе. Кожна з цих історій про те, що у своєму бажанні йти в політику жінка не залишаєшся одна – подруги допомагають жінці під час агітації, друзі та знайомі через сарафанне радіо голосують за ініціативу, і дівчина урочисто відкриває спортивну школу, сидячи на інвалідному візочку… А тато допомагає в піклуванні за донькою, поки мама займається волонтерством, щоб уже через декілька годин разом із дружиною радіти її успіхам на музичному концерті.

Після перегляду відео всі бажаючі можуть висловити і свою підтримку політикиням – на сайті neodna.org.ua, де також можна ознайомитися з складовими проекту: перелік бар’єрів і стереотипів, з якими стикаються жінки у політиці, лабіринт біля ВРУ площею 80 кв. м, та навіть пройти його завдяки онлайн-туру.

Ми отримуємо десятки повідомлень від користувачів з підбадьореннями! Ось деякі з них без прикрас і виправлень: 

Надзвичайно приємно читати такі слова людей, які розділяють демократичні цінності. Проте ми зіткнулися і з негативом та яскравими виявами сексизму. Частина користувачів відправляють жінок на кухню: “Что вам делать в политике. Валите борщи варить”,  “Вважаю, що місце жінок на кухні, а не в політиці. Це протиприродньо та огидно”. Отакої :) Є й інші, наприклад: “Жінкі емоційніші за чоловіків, тому роблять необдумані рішення! Мінімум жінок до влади”. На щастя, вони складають меншість – 1/20 повідомлень, і підтверджують закоренілі стереотипи щодо жінок у політиці, які ми висвітлювали з українськими мисткинями (ілюстрації та спростування за лінком).

Ми продовжуємо отримувати слова підтримки, тому раді поділитися з політикинями і активними лідерками в період Виборів-2020. Можливо, ви впізнали свої слова? Якщо ні, запрошуємо вас приєднатися до нашої ініціативи на neodna.org.ua.

І хочеться закінчити надихаючою цитатою, яку ми нещодавно отримали:

Політика – це важко, тому ми дуже вдячні усім сильним жінкам, які йдуть у цю сферу. Ви – приклад для багатьох інших жінок. Ви – надія на зміни у нашій країни, рівні права та свободи. Ви – сила. Ви – любов! Ніколи не зупиняйтеся, і вірте в себе, і ми будемо завжди вірити. Дякую!

Підписуйтеся на нас у соціальних медіа та слідкуйте за хештегом #уполітикунеодна

Facebook 

Instagram 

Проєкт «Йдеш у політику не одна» реалізовано за участі громадських організацій «Український Жіночий Фонд» та «Інститут Розвитку Регіональної Преси», а також платформи «Жінки — це 50% успіху України» і кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага» за підтримки Національного Демократичного Інституту, Швеції та Міністерства міжнародних справ Канади. Ідея, дизайн, розробка та реалізація складників кампанії належить технологічній креативній агенції [isdgroup].

Ярослава Сидорчук, менеджер проекту, технологічна креативна агенція [isdgroup]

Схожі записи

Мій батько був тричі одруженим

Чому люди схильні звинувачують жертву і як це виправити?

Чому моя зовнішність – політична?

Катерина Мацюпа