Повага
  • Головна
  • Без категорії
  • ЗМІ відтворюють хибний стереотип, що жінка, яка народила, має йти з роботи – віце-спікерка Ради
Без категорії Статтi

ЗМІ відтворюють хибний стереотип, що жінка, яка народила, має йти з роботи – віце-спікерка Ради

Днями низка ЗМІ опублікували новину про вагітність очільниці Чернігівської ОДА Анни Коваленко та її можливе звільнення з посади через це. Віце-спікерка парламенту Олена Кондратюк назвала такі повідомлення стереотипними та несправедливими.

«Вважаю некоректними спекуляції в окремих ЗМІ навколо можливого звільнення Анни Коваленко з посади, нібито, через її вагітність та майбутнє материнство. Відтворюється хибний стереотип про те, що жінка, яка народила, мусить обов’язково йти з роботи у декретну відпустку. Мусить залишатися там до досягнення дитиною 3-років, жертвуючи кар’єрою, випадаючи з економічного й соціального життя. Ми в МФО “Рівні можливості” бачимо в цьому прояви дискримінації за ґендерною ознакою. Це неприпустимо для суспільства, в якому на рівні Конституції закріплена рівність прав чоловіків та жінок. Відповідно до ухваленого Верховною Радою законодавства, жінки мають право самі визначати коли і на який строк йти у декретну відпустку. Також у декретні відпустки можуть йти чоловіки, бабусі та дідусі, що відкриває жінкам можливість продовжувати працювати далі», – написала Олена Кондратюк у Facebook.

Зазначимо, днями народні депутати та депутатки проголосували за основу законопроєкт про права татусів по догляду за дитиною.

Нагадаємо, у жовтні цього року президент України Володимир Зеленський призначив Анну Коваленко головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Це поки єдина жінка, яка очолює область в Україні.

Коваленко має ступінь магістра з театрознавства Київського університету театру кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. У січні 2014 року вона організувала та очолила 39-ту жіночу сотню Самооборони Майдану, а зараз очолює громадську організацію «Жіноча сотня». За результатами парламентських виборів у 2019-му пройшла до Верховної Ради за списком партії «Слуга Народу».

Схожі записи

Оксана Луцишина отримала Шевченківську премію за роман «Іван і Феба»

Віра Холодна —акторка німого кіно

Сергій Осока: про жінок в особистій історії