Повага
  • Головна
  • Без категорії
  • ЗМІ відтворюють хибний стереотип, що жінка, яка народила, має йти з роботи – віце-спікерка Ради
Без категорії Статтi

ЗМІ відтворюють хибний стереотип, що жінка, яка народила, має йти з роботи – віце-спікерка Ради

Днями низка ЗМІ опублікували новину про вагітність очільниці Чернігівської ОДА Анни Коваленко та її можливе звільнення з посади через це. Віце-спікерка парламенту Олена Кондратюк назвала такі повідомлення стереотипними та несправедливими.

«Вважаю некоректними спекуляції в окремих ЗМІ навколо можливого звільнення Анни Коваленко з посади, нібито, через її вагітність та майбутнє материнство. Відтворюється хибний стереотип про те, що жінка, яка народила, мусить обов’язково йти з роботи у декретну відпустку. Мусить залишатися там до досягнення дитиною 3-років, жертвуючи кар’єрою, випадаючи з економічного й соціального життя. Ми в МФО “Рівні можливості” бачимо в цьому прояви дискримінації за ґендерною ознакою. Це неприпустимо для суспільства, в якому на рівні Конституції закріплена рівність прав чоловіків та жінок. Відповідно до ухваленого Верховною Радою законодавства, жінки мають право самі визначати коли і на який строк йти у декретну відпустку. Також у декретні відпустки можуть йти чоловіки, бабусі та дідусі, що відкриває жінкам можливість продовжувати працювати далі», – написала Олена Кондратюк у Facebook.

Зазначимо, днями народні депутати та депутатки проголосували за основу законопроєкт про права татусів по догляду за дитиною.

Нагадаємо, у жовтні цього року президент України Володимир Зеленський призначив Анну Коваленко головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Це поки єдина жінка, яка очолює область в Україні.

Коваленко має ступінь магістра з театрознавства Київського університету театру кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. У січні 2014 року вона організувала та очолила 39-ту жіночу сотню Самооборони Майдану, а зараз очолює громадську організацію «Жіноча сотня». За результатами парламентських виборів у 2019-му пройшла до Верховної Ради за списком партії «Слуга Народу».

Схожі записи

Із дітьми чи без дітей: як репродуктивний тиск отруює життя жінок

Аліна Курлович

Очільник Національного антарктичного наукового центру припускає, що загибель полярника навмисне використовують, аби змінити нинішню політику установи

How To Purchase And Use Drugs

Ірина Виртосу